Koostöö

YOUNG-IN pidas lõpupidu

Viis aastat tagasi tõid Interdistsiplinaarse tippkeskuse tublid naised koju Eesti esimese COST projekti, mis sai nimeks YOUNG-IN –“Noorte eluvaldkondi läbivate halvemuste transdistsiplinaarsed lahendused”. Nüüd oli kätte jõudnud aeg võrgustiku tegevustele joon alla tõmmata.

Selleks korraldasime 21. veebruaril Brüsselis noortevaldkonna erinevatele osapooltele suunatud foorumi “YOUNG IN: co-creating evidence based solutions for the future”. Foorumi kandvaks formaadiks oli YOUNG-IN raames koostatud policy brief’ide paneelarutelud, et testida teadusartiklite põhitulemuste rakendatavust praktilises poliitikas. Kõik kuus policy brief’i on leitavad YOUNG-IN veebilehelt.

YOUNG-IN töörühmade juhid koos väljateenitud tänukirjadega, Brüssel, 21.veebruar 2023.

Nelja tööaasta peale on YOUNG-IN’il ette näidata soliidne hulk publikatsioone ja üritusi. Lakoonilises arvude keeles näeb asi välja nii:

• 34 liikmesmaad
  • 238 teadlast
  • 21 töörühmade kohtumist
  • 15 lühiajalist teadus visiiti (STSM)
  • 2 koolitust
  • 4 raamatut
  • 9 eelretsenseeritud teadusartiklit
  • 1 working paper’i sari
  • 1 juhendmaterjal kombineeritud uuringu metodoloogiast
  • 6 policy brief’i
  • 7 videoklippi
  • 4 konverentsi granti
  • 2 rahvusvahelist konverentsi
  • 1 edukas „Horizon Europe“ granditaotlus
  • 662 253 eurot teadusraha

ÜTI õppejõududest-teadlastest ja doktorantidest olid YOUNG-IN toimetustesse kaasatud paljud. Anu Toots juhtis kogu projekti, Marge Unt ja Triin Lauri olid töörühmade juhid, Tõnu Idnurm kandis hoolt ’paberimajanduse’ ja eelarvete eest. Artiklite autoritena lõid kaasa mitmed RASI teadurid, ÜTI doktorandid said osa konverentsidest, teadus mobiilsusest ja koolitustest. Kuigi ametlikult saab YOUNG-IN kuu aja pärast läbi, jäävad loodud kontaktid ja tiimid edasi kestma. Uusi ideid koostööks on palju.