Edulugu

Teatri aastaauhindade ja Kulka aastapreemia nominendid BFMis

BFMi töötajaid ja tudengeid leiab nii teatri- kui kirjandusauhindade nominentide seast.

Eesti Teatri Aastaauhinnad 2018

Reet Neimari nimelisele kriitikupreemiale on nomineeritud Heili Einasto ja Evelin Lagle. Tantsuteatri kaardistajad, kes on lisaks neile iseloomulikule dialoogiformaadile tõusnud esile ka programmilisemate probleemipüstitustega.

Tantsuauhinnale on nomineeritud Rūta Ronja Pakalne ja Laura Kvelstein. «Connext» – paljutasandiline puhas teos, tundliku partnerlusega loodud peen ja minimalistlik liikumine. Tantsulavastus, milles luuakse kehaga imaginaarne ja sümboolne ruum.

Rūta Ronja Pakalne on lõpetanud Läti Kultuuriakadeemia tantsu ja koreograafia erialal (BA) ja õppinud samas ka tantsu / teatri magistriprogrammis, samuti õppis ta Brüsselis P.A.R.T.S.-is ja hetkel õpib BFM-is audiovisuaalse meedia magistriprogrammis. Ta tegutseb vabakutselise etenduskunstnikuna, olles viimastel aastatel esinenud ja õpetanud Eestis, Lätis, Belgias ja Islandil. Teda huvitab tantsu- ja filmikunsti ühendamine, detailide märkamine mikroliikumistes. Tantsukunstis huvitab Rūtat autentne kehateadlikkus ja isikliku jälje jätmine iga liikuja enda mineviku ja oleviku kogemuste baasilt.

Kultuurkapitali lastekirjanduse preemia 2017

Kultuurkapitali lastekirjanduse preemiale on nomineeritud Reeli Reinaus raamatuga „Maarius, maagia ja libahunt Liisi”. Võitja kuulutatakse välja emakeelepäeval, 14. märtsil.

Loe intervjuud nominendiga ERRi kultuuriportaalist.

Kultuurkapitali lastekirjanduse preemia asutati 1970. aastal ning kandis 1971. aastast nimetust Juhan Smuuli nimeline kirjanduse aastapreemia. 1990. aastate algul traditsioon katkes. Alates 1995. aastast annab preemiat välja Eesti Kultuurkapital kirjanduse sihtkapitali aastapreemia nime all. Preemiad määratakse igal aastal eelmisel kalendriaastal esmakordselt ilmunud parimale teosele igas kirjandusliigis (proosa, luule, esseistika, vabaauhind, näitekirjandus, ilukirjanduslik tõlge võõrkeelest eesti keelde, ilukirjanduslik tõlge eesti keelest võõrkeelde, mõttekirjanduse tõlkeauhind, lastekirjandus, venekeelse autori kirjandusauhind ja artikliauhind).