inimesed arutavad

Infotehnoloogia juhtimine

Õppekava eesmärgiks on valmistada ette spetsialiste, kes suudaksid ettevõtte ärieesmärkidest lähtuvalt kavandada ja juurutada ettevõtte IT-süsteeme ning tagada nende toimimine: analüüsida ettevõtte IT-protsesse ja hinnata muudatuste mõju ettevõtte põhiprotsessidele, kasutada kaasaegseid tehnoloogiaid IT strateegiate kavandamisel ja realiseerimisel, juhtida ettevõtte IT arendus- ja haldustegevust ning kavandada ja juhtida erialaprojekte.

Õppetase Magistriõpe

Õppe kestus 2 aastat

Õppekeel Eesti keel

Õppekohtade arv 22

Õppevorm Sessioonõpe

Maksumus semestris Tasuta

Õppekava tugineb infotehnoloogiajuhi kutsestandardile ja on loodud koostöös mitmete Eesti juhtivate infotehnoloogia ettevõtetega. Õppekava eristub teistest ülikooli õppekavadest selle poolest, et tagamaks õppuritele tööks juhi ja infotehnoloogia arendajana vajalik tipptasemel asjatundlikkus, on õppetöösse kaasatud ka mitmeid oma ala tunnustatud eksperte Eesti juhtivatest ettevõtetest. Koostöö nendega ning erinevates valdkondades töötavate kursusekaaslastega võimaldab üliõpilasel juba õpingute ajal üles ehitada tema edasist professionaalset tegevust toetav koostöövõrgustik. Vähetähtis pole ehk seegi, et IT-juhtide palgatase on palgauuringute kohaselt üks Eesti kõrgemaid, olles mitmekordselt suurem Eesti keskmisest.

Õppekava ja -ained

Õppekava

Õppekava eesmärk on valmistada ette spetsialiste, kes suudavad ettevõtte ärieesmärkidest lähtuvalt:

• kavandada ja juurutada ettevõtte IT-süsteeme ning tagada nende toimimine;
  • toetada teaduspõhise ja uuendustele avatud/suunatud lähenemise kujunemist kvalifikatsioonikohastel ametikohtadel töötamisel;
  • kujundada valmisolekut pidevaks professionaalseks enesearendamiseks;
  • kujundada pädevusi töötamiseks IT-juhtimisega seonduvatel ametikohtadel (IT-juht, IT-projektide juht, IT osakonna juhataja jne) ning luua eeldused õpingute jätkamiseks doktoriõppes.

Õppekavaga saad tutvuda siin.

Õppevormi kirjeldus

Erialaainete õppetöö toimub sessioonõpe vormis üle nädalati laupäeval ja pühapäeval. Vabaainete auditoorne õppetöö võib toimuda ka tööpäevadel ehk vajadusel võib aineid õppida koos päevaõppega. See võimaldab üliõpilastel õppetööd nendele sobival viisil ühitada professionaalse tegevusega.

Olulised erialaained

Kohustuslikud õppeained võimaldavad üliõpilastel omandada baasteadmised ja –oskused. Valik- ja vabaained võimaldavad üliõpilastel kujundada sisuliselt individuaalse õppekava, lähtudes nende huvidest, vajadustest ning magistritöö teemast.

Keda ootame õppima?

Infotehnoloogia juhtimise magistriõppesse ootame õppima uuendustele avatud ning aktiivse ellusuhtumisega noori, kes soovivad olla osalised Eesti kui eduka IT-riigi kuvandi tugevdamisel. Eeldame, et üliõpilased on teadmishimulised, on valmis tegema meeskonnatööd ega karda enda kanda võtta liidri rolli ja vastutust. Kuigi võtame vastu mis tahes eriala bakalaureusekraadiga inimesi, kes on huvitatud infotehnoloogia juhtimisest, on õpingute alustamise eelduseks head infotehnoloogiaalased teadmised ning arvutikasutamisoskus.

Õppekeskkond

Auditoorne õpe toimub Eesti ühes kõige kaasaegsemas ülikoolihoones, mis projekteeriti Ignar Fjuki arhitektuuribüroos ning valmis 2013. aastal. Üliõpilastel on kasutada Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu ammendamatud inforessursid (sealhulgas elektroonilised).

Vastuvõtutingimused

• Bakalaureusekraad, rakenduskõrgharidus või nendele vastav kvalifikatsioon;
  • Vastuvõtueksam: kirjalik motivatsioonikiri (kuni 2 lk), inglise keele oskuse test ja individuaalne vestlus. Vestluse eesmärk on selgitada välja kandidaadi IT kompetents, ootused õpingutele, magistritöö võimalik teema ja professionaalse karjääri plaanid. Soovitav vähemalt üheaastane töökogemus IT valdkonnas. Vastuvõtueksami ajakava leiad siit.
  • Vastuvõtulävend 70 palli

Sisseastumise ajakavaga saad tutvuda leiad siit.

Kuhu edasi?

Eriala lõpetanud juhivad terve ettevõtte infotehnoloogiat või asutuse infotehnoloogiaüksust. Samuti töötavad eriala lõpetanud vastutavate projektijuhtidena, IT-konsultantidena ning paljudel teistel IT-ga seotud vastutavatel ametikohtadel.

Edasiõppimisvõimalused

Teadustööst huvitatud lõpetanutel on võimalus jätkata õpinguid doktoriõppes Eestis (sh TLÜ doktoriõppekaval „Infoühiskonna tehnoloogiad“) või välismaal.

Võta meiega ühendust!

AsukohtNarva mnt 29, 10120 Tallinn, ruum A-431

Telefon(+372) 640 9421

Sarnased erialad

Organisatsioonikäitumine

Loodus- ja terviseteaduste instituut

Tallinna Ülikooli organisatsioonikäitumise õppekava on Eestis ainus õppekava, mis on mõeldud neile, kelle tööks on inimeste ​ motiveerimine ja juhtimine, organisatsiooni tegevuse korraldamine ning selle tulemuslikkuse tagamine.

Eesti keel
50 (kolmel suunal kokku)

Kommunikatsioonijuhtimine

Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

Kommunikatsioonijuhtimise magistriõppekava pakub erinevaid kursuseid, mis on fokusseeritud eri kommunikatsioonijuhtimise valdkonna tahkudele. Kaval pakutakse süstematiseeritud teadmisi kaasaegsetest kommunikatsiooniteooriatest, meetoditest ja kommunikatsiooni erinevatest käsitlustest.

Inglise keel

Inimese ja arvuti interaktsioon

Digitehnoloogiate instituut

Inimese-arvuti interaktsiooni programm on multidistsiplinaarne õppekava, mis keskendub inimese heaolule suunatud tehnoloogiale.

Inglise keel
1500€/semester