Seminar

Lõputöö kirjutamise tugiseminar

26.10.2021 kell 14.15 - 15.45

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Karjääri- ja nõustamiskeskus pakub koostöös Akadeemilise Raamatukoguga õpioskuste tugiseminare. Tegemist on kohtumistega, mis keskenduvad praktilistele oskustele, mida ülikoolis õppimise juures on vajalik teada. Seminarid on saanud osalejate poolt positiivset tagasisidet ning osutunud vajalikeks infoallikateks.

Iga seminari pikkus on 2 akadeemilist tundi ehk 1,5 astronoomilist tundi. Tugiseminarid toimuvad hübriidformaadis, mis tähendab, et saab osaleda kohapeal või ühineda onlines, Zoomi kaudu ühinemise võimalus. Seminaris osalemine on vabatahtlik ning selle eest ei saa ainepunkte.

Seminare viib läbi Akadeemilise Raamatukogu referent ja andragoog Kristi Mets-Alunurm.

I Sissejuhatav tugiseminar (26. oktoober, 14.15-15.45, A-121)

  • Plagiaat, viitamine ja vormistamine

Kiire ülevaade sellest, kuidas viitamine aitab vältida plagiaati, üldised viitamisega seotud põhitõed, viitamisstiilide ülevaade, kuidas teha viitamist lihtsamaks – tehnilised võimalused; kust leida abi vormistamise osas. 

  • Akadeemilised allikad

Kiire ülevaade, milliseid allikaid õppetöös ja lõputöö kirjutamisel usaldada, kuidas hinnata allikate teaduslikkust.

  • Tallinna Ülikooli akadeemiline raamatukogu

Kiire ülevaade sellest, milliseid võimalusi pakub TLÜ raamatukogu (nt individuaalsed konsultatsioonid, tööruumis, SPSS);
kuidas alustada teaduslikku infootsingut, kuidas siseneda teadusandmebaasidesse, millised on teemakohased andmebaasid, kuidas andmebaase kasutada.

Registreeri seminarile siin.

Tutvu järgnevate seminaridega siin: tlu.ee/knktugiseminarid

Küsimuste korral kirjuta TLÜ karjäärinõustaja, Liina Vallimäele, aadressil liina.vallimae@tlu.ee

Kohtumiseni seminaridel!