Tugitudengid annavad võimaluse lihtsalt ja vabalt arutada teemasid, mis sulle muret valmistavad. Vahel aitab, kui saad kõik südamelt ära rääkida, samas teades, et teine pool tõeliselt kuulab.

 

COVID-19 pandeemia tõttu ei leia see semester tugitudendit kindlatest ruumidest, kuid on alati kättesaadavad aja kokkuleppimiseks meili vahendusel. 

Küsimuste korral või sobiva aja kokkuleppimiseks kirjuta tuutorid@tlu.ee.

Tallinna Ülikooli tuutorid:

Pilt Nimi Instituut Kontakt
       
Martin Martin Aavik Loodus- ja terviseteaduste instituut martin.aavik@tlu.ee
Tauri Tauri Ramst Loodus- ja terviseteaduste instituut tauri.ramst@tlu.ee
Kätlin Kätlin Taimsaar Haridusteaduste instituut katlin.taimsaar@tlu.ee
Markus Markus Lensment Haridusteaduste instituut markus.lensment@tlu.ee
Iris Iris Ojavee Humanitaarteaduste instituut iris.ojavee@tlu.ee

 

Berta Valdma Humanitaarteaduste instituut

berta.valdma@tlu.ee

Herman Herman Petrov Digitehnoloogiate instituut herman.petrov@tlu.ee
Marilii Marilii Saar Digitehnoloogiate instituut

marilii.saar@tlu.ee

Getter Getter Martins Digitehnoloogiate instituut getter.martins@tlu.ee
Enel Enel Tubin Digitehnoloogiate instituut enel.tubin@tlu.ee

Tugitudengi programm

Programm on loodud mõistes, kui tähtis on üliõpilaste roll üksteise igapäevasel toetamisel. Eeldavalt esimese sammuna otsivad inimesed tuge sõpradelt, et läbi mõelda tekkinud probleemid. Sellistel aegadel võib efektiivse toe pakkumiseks jääda lähedaste oskustest väheseks, sest nad võivad endas kõhelda ja ei ole piisavalt pädevad. Tugitudengi programmi eesmärk on püüda leida viise, kuidas paremini ette valmistada toetava rolliga üliõpilasi, et nad tunneksid end kaaslasi toetades enesekindlalt ja oleksid teadlikud professionaalsest võrgustikust nende ümber.

Tugitudengiks saamiseks on vaja läbida Oxfordi ülikoolis välja töötatud Ann Fordi tugitudengi koolitusprogramm. Koolitus kestab 10 nädalat, mille kogumaht on 30 h. Tugitudengi väljaõpe käsitleb nõustamise põhioskusi,  mille alla kuuluvad aktiivne kuulamine, konfidentsiaalsuse hoidmine, piiride austamine ja märkide tundmine, kui on vaja üliõpilast julgustada ja edasi suunata professionaali juurde. Praktika ajal  kohtuvad programmi edukalt lõpetanud iga teine nädal supervisioonis,  kinnistades nii saadud oskusi ja saades tuge klienditöös.  Tähtis on rõhutada, et tuutorid ei ole nõustajad ja kui olukord nõuab, julgustavad nad edasi tuge otsima.

Programm kestab kokku kaks semestrit, kus kevadsemestril toimub väljaõpe ja sügissemestril 4 EAP mahuline praktika, andes võimaluse saadud oskusi praktiseerida. 

Tallinna Ülikooli koolitaja omab Anne Fordi tugitudengikoolituse progammi koolitaja tunnistust.

Kui sa soovid liituda, siis võta ühendust maarja.jogioja@tlu.ee.

Liitu julgelt!