Kolme minuti pikkuste teadusloengute konkurss

Eesti Teaduste Akadeemia korraldab neljandat korda kolmeminutiliste loengute konkursi Eesti avalik-õiguslike ülikoolide ja teadusasutuste doktorantidele ning noorteadlastele. Eesmärgiks on oma teadustegevust võimalikult laiale publikule tutvustada.

ettekanne

Selleks, et konkursil osaleda, tuleb doktorantidel ja noorteadlastel valmistada ette oma teadustegevust populariseeriv kolmeminutiline ettekanne, mis esitatakse esialgu ülikoolisisesele žüriile. Lühike ettekanne koos registreerimissoovi ja tutvustusega tuleb esitada hiljemalt 18. novembriks aadressile kertu.kula@tlu.ee.

Žürii valib novembri eelviimasel nädalal välja kaks-kolm teadlast, kes pääsevad Tallinna Ülikooli esindama 8. veebruaril konkursi finaali. Välja valitud noortele teadlastele tagab ülikool väikese rahalise preemia. 

Enne finaali saavad teadlased osaleda 1.–2. detsembrini koolitusel, mis toimub Heimtali vanas külakeskuses. Seal saavad ülikoolide poolt välja valitud noorteadlased osa teaduskommunikatsiooni intensiivpäevast. Kohapeal kohtutakse vahetult nii tippteadlastega kui ka professionaalsete ajakirjanike ning teadusfilmide tegijatega, et üheskoos sügavuti keskenduda teaduse populariseerimise olulistesse iseärasustesse kaasaegses maailmas.

Konkursi pidulik finaal-galaõhtu toimub veebruari alguses. Seal selguvad paarikümne finalisti hulgast need viis teadlast, kelle võiduloeng jõuab ETV eetrisse. Võitjatega asuvad tööle professionaalsed video- ja filmiinimesed ning mõne kuu vältel tehakse tihedas ühistöös nende loengutest kolme minuti pikkune teadusfilm.

Viis võidutööd jõuavad Eesti Televisiooni saatesse Terevisioon, kus rahvas hääletab nende seast oma lemmiku. Lisaks teadusfilmidele kirjastab Eesti Teaduste Akadeemia konkursile pääsenud tööd kogumikus "TEADUS KOLME MINUTIGA".

Kes saab konkursil osaleda?

• Avalik-õiguslike ülikoolide ja teadusasutuste tudengid ning noorteadlased (MA, PhD, Post-doc)

• Kuni 35-aastased noorteadlased

Finalistidelt oodatakse üldjuhul monoettekandeid (kollektiivne ettekanne pole soovitatav).

Konkurss on mõeldud eelkõige eestikeelse teaduse populariseerimiseks ja eesti teaduskeele edendamiseks (arvestades, et võiduloengud lähevad ETVs subtiitriteta eetrisse ning finalistide loengutekstid avaldatakse eestikeelse kogumikuna).

Finaal-galaõhtu toimub reedel, 8. veebruaril 2019 Eesti Teaduste Akadeemia saalis.

Lisainfo:

Kertu Kula, TLÜ teaduskommunikatsiooni spetsialist, kertu.kula@tlu.ee