Loodusblogi

President Kersti Kaljulaidi kõnevõistlusel tõsteti esile bioloogia tudengi Kirke Raidmetsa kirjutis

Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi bioloogia õppekava tudengi Kirke Raidmetsa kirjutatud lugu tõsteti esile president Kersti Kaljulaidi kõnevõistluse „Kirjuta Eestile“ žürii poolt.

Mets

President Kersti Kaljulaidi üleskutse „Kirjuta Eestile“ žürii poolt sai esile tõstetud ka meie esimese aasta bioloogia tudengi Kirke Raidmetsa kirjutatud kõne „Minu Eesti kliimamuutuste keskmes".

Katkend Kirke kõnest:

„Kõnelen täna millestki ilmselgest, kuid vahel tundub, et osadele siiski arusaamatust, ma kõnelen sellest, mis on minu, minu rahva, minu riigi ja ka minu maailma jaoks oluline, mis peaks olema oluline või mis võiks vähemalt olla oluline meile kõigile. Me teame, et maailm ja meie Eesti koos sellega seisab katastroofi äärel ja me saame vaid oletada, kui vähe aega on meile jäänud selle hetkeni, mil enam tagasi pöörduda ei saa. Miks on nii, et meie noored, kellel pole veel omandatud kõrgharidust, saavad nii tõsistest probleemidest aru ja teevad muutusi ning soovivad näha muudatusi ka riigi tasandil? Aga meie valitsus, haritud ja targad inimesed, seda ei näe, või ei taha näha, või ei taha tunnistada? Kas poleks lihtsam luua siis ükskõiksuse erakond? Jääksid ära koalitsiooni probleemid ja rahval oleks selge, kes tahab hoida Eesti riiki ja planeeti ning kes mitte. See oleks aus ja õiglane kogu Eesti riigi ja rahva vastu.

Kuid lihtsam on ju tegelda kodusemate pisiprobleemidega, kui asuda toetama ja kaitsma kogu planeeti. Kuid mis tähtsust omab ministrikoht või uus seadusemuudatus või koalitsioon, kui pole enam elu, inimesi ega riiki? Või kui rahval puudub usaldus ja usk valitsusse. Mis on riik ilma rahvata?

... "

 Loe täismahus edasi SIIN.

Kõnevõistlusel „Kirjuta Eestile" kirjutasid noored kõige enam sellest, et Eestil on unikaalne võimalus olla ka kliimamuutustega võitlemisel suunanäitaja ja kaasa aitaja ning ka väike riik võib suuri asju korda saata. Noored tunnevad ka muret selle pärast, millises maailmas nad täiskasvanutena elama hakkavad. Mitmed väljendasid oma mõtteid luulevormis ja video vahendusel. Kokku laekus töid pea 60.