Avalik loeng

KNT teadusseminar „Kuulmistaju uuringud Tallinna Ülikoolis. Digiajastu kuulmiskahjustused ja kuidas neist pääseda“

17. märtsil kell 9.00 toimub TLÜ käitumis- ja neuroteaduste tippkeskuse (KNT) teadusseminaride sarja neljas seminar. Seminari teemaks on „Kuulmistaju uuringud Tallinna Ülikoolis. Digiajastu kuulmiskahjustused ja kuidas neist pääseda“ ning esinejaks on Tallinna Ülikooli eksperimentaalpsühholoogia labori projektijuht Avo-Rein Tereping. TLÜ KNT teadusseminarid toimuvad regulaarselt üle nädala kolmapäeviti kell 9.00-10.00.

Loodus- ja terviseteaduste instituut

17.03.2021 kell 09.00 - 10.00

KNT teadusseminaride sari

Registreerige end KNT teadusseminaride sarja kuulama.

Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikooli (vastutav töötleja, lti@tlu.ee) järgmisi isikuandmeid:

KNT teadusseminari loengusari

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Tule kuula 17. märtsil kell 9.00 TLÜ käitumis- ja neuroteaduste tippkeskuse teadusseminari  „Kuulmistaju uuringud Tallinna Ülikoolis. Digiajastu kuulmiskahjustused ja kuidas neist pääseda“. Esinejaks on Tallinna Ülikooli eksperimentaalpsühholoogia labori projektijuht Avo-Rein Tereping.

Tegemist on virtuaalse seminariga ning kuulama on oodatud kõik huvilised!

Teemast

Põnevamad TLÜ-s tehtud kuulmistaju uuringud on seotud kontserdiheli erinevate subjektiivsete parameetrite ja nende omavaheliste seostega. On leitud, et näiteks kontserdiheli subjektiivset meeldivust mõjutab kõige enam loomulikkus (fidelity). Helivaljuse ja meeldivuse vahel on mittelineaarne seos. Ka rokkmuusika puhul ei suurene üldine meeldivus valjusega. Kuna digiajastu helitehnika võimaldab formeerida subjektiivselt valjemat heli, kasutades dünaamika kokkusurumist, siis on oluliselt suurem oht kuulmiskahjustuste tekkimiseks erinevates meelelahutuskohtades (ööklubid, diskosaalid, fitnessklubide rühmatreeningud) ja ka kõrvaklappidega kuulamisel. Juttu tuleb sellealastest uuringutest ja võimalustest vältida kuulmiskahjustusi.

Esinejast lähemalt

Avo-Rein Tereping on Tallinna ülikooli psühholoogiaõppejõud, psühhoakustik, Eesti Audioloogia Seltsi juhatuse liige.

Vaata KNT tippkeskuse seminaride kavawww.tlu.ee/knt-teadusseminarid

Kus saab seminari kuulata?

Seminari saab kuulata otseülekandena 17. märtsil 9.00-10.00 meie TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituudi Facebooki lehelt https://www.facebook.com/TLULTI

NB: Seminari osalemise Zoomi link ning täiendav info saadetakse registreerijatele 2 päeva enne seminari algust (esmaspäeval). Kes registreerib end hiljem, saab kasutada võimalust ning jälgida seminari ülekannet TLÜ loodus- ja terviseteaduste Facebooki lehelt.

Kas seminari saab järelvaadata?

Jah (kuni järgmise seminarini). Kui te ei saa otseülekandel osaleda, siis salvestust saab Facebookis vaadata kuni järgmise KNT seminari alguseni.

Vaata kava: www.tlu.ee/knt-teadusseminarid

Lisainfo: signe.pikk@tlu.ee ja kristjan.kask@tlu.ee