Avalik loeng

"Treeni teadlikult" loeng: Kristjan Port „Treeningu mõju kesknärvisüsteemile ja ajule“

10.12 õhtul kl 18 räägib spordibioloogia professor Treeningu mõjust kesknärvisüsteemile ja ajule. Osaleja saab vastuse kuidas lihaste kõrval treeningust ka mõistusele rohkem kasu ammutada? Kuidas keha treenimine mõjub kehale terviklikult ja kujundab peale lihaste ja südame kõikide ülejäänud organsüsteemide talitlust?

Loodus- ja terviseteaduste instituut

10.12.2019 kell 18.00 - 20.00

TREENI TEADLIKULT sügis 2021

Tule ja registreeri end "Treeni teadlikult" sügis 2021 loengutesse. Loengud toimuvad teisipäeviti VEEBILOENGUTENA algusega kell 18:00. Ühe loengu kestus ca 1,5 h. Ühe loengu osavõtutasu on 10 €.

Täiendav info:
Telefon: (+372) 6391 751
E-post: katrin.soidra-zujev@tlu.ee

Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikool
(vastutav töötleja: katrin.soidra-zujev@tlu.ee) järgmisi isikuandmeid:

TREENI TEADLIKULT sügis 2021

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Keha treenimine kujundab peale lihaste ning südame ja ajutegevus. Keha kohanemine koormuse stressile ei juhtu ilma närvisüsteemi kaasamata. Kuidas ammutada kasu ka närvidele ja mõistuse organile räägib Kristjan Port 10.12 õhtul kl 18 avatud loengus „Treeningu mõju kesknärvisüsteemile ja ajule“.

Eelnevast tulenevalt järelikult peaks kehalise töö kordumine omakorda kajastuma ka aju talitluses. Selle efekt on kindlasti olemas ja see on enamasti kasulik meie kehale. Meie vaimne töövõime ja tervis on kujunenud üha olulisemaks väljakutseks tööealisele elanikkonnale, aga ka kõigi vanusegruppide heaolule üldisemalt. Loengus otsib professor vastust: kuidas mõistuse organile rohkem kasu ammutada lihaseid treenides? Teoreetilisi teadmisi aitab kinnistada loengus praktilised näited elust ja tema igapäevasest tööst sportlastega.

LEKTORIST

Prof Kristjan Port on Tallinna Ülikooli Looduse- ja terviseteaduste instituudi spordibioloogia professor. Lisaks töötab Kristjan Port teadmussiirde ettevõttes Curonia Research, osaleb rahvusvahelistes tervishoiu ja infotehnoloogia projektides, teeb Raadio 2 tehnoloogiakommentaare saates Portaal. Samuti on ta olnud Eesti Sporditeadlaste Seltsi juhataja, Eesti Olümpiakomitee kutsekomisjoni juht ja Eesti Olümpiaakadeemia liige.

"Treeni teadlikult" loengud toimuvad teisipäeva õhtuti Tallinna Ülikooli Räägu 49 õppehoones.

Kõik loengud algavad mugaval ajal pärast töö- või koolipäeva lõppu, kell 18.00 õhtul (loengu kestus ca 1,5 tundi).

Osavõtutasu on 6 € (maksmine kohapeal ning sularahas).

Kristjan Pordi loeng on loengusarja Treeni teadlikult 2019 sügishooaja viimane loeng. Kui sul on soov mõnda teemat või lektorit kuulata, saada oma ettepanekud järgmiseks hooajaks loengusarja juhile: katrin.soidra-zujev@tlu.ee.

Igale soovitud loengule on vajalik eelnev registreerimine: www.tlu.ee/treeniteadlikult

*Igale soovitud loengule on vajalik eelnev registreerimine:  www.tlu.ee/treeniteadlikult

Loengusarja korraldavad Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituut ja Tallinn Liigub.

Inimesi aitab teavitada Delfi.
logoTallinn Liigub logo

Aasta%20Tervisetegu_2019.jpeg