Avalik loeng

"Treeni teadlikult" loeng: „Praktilisi soovitusi laborianalüüside tõlgendamisel"

Verepõhised laborianalüüsid annavad ülevaadet, kas treeningusse on vaja puhkust või anaeroobseid treeninguid, on ülekoormuse oht, millised on sportimist toetavate ainete tase organismis jne. Kui teada, millist näitajaid ning kuidas neid lugeda, siis on võimalik enda treeninguid jälgida ning paremaks muuta. Laborianalüüside lugemist õpetab laboriarst dr Anneli Raave-Sepp 29.10 õhtul huvilistele „Praktilisi soovitusi laborianalüüside tõlgendamisel" loengus.

Loodus- ja terviseteaduste instituut

29.10.2019 kell 18.00 - 20.00

TREENI TEADLIKULT sügis 2021

Tule ja registreeri end "Treeni teadlikult" sügis 2021 loengutesse. Loengud toimuvad teisipäeviti VEEBILOENGUTENA algusega kell 18:00. Ühe loengu kestus ca 1,5 h. Ühe loengu osavõtutasu on 10 €.

Täiendav info:
Telefon: (+372) 6391 751
E-post: katrin.soidra-zujev@tlu.ee

Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikool
(vastutav töötleja: katrin.soidra-zujev@tlu.ee) järgmisi isikuandmeid:

TREENI TEADLIKULT sügis 2021

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Teisipäeval, 29.10 õhtul algusega kell 18:00 räägib laboriarst dr Anneli Raave-Sepp tervisesportlastele olulistest verenäitajatest. Loengus „Praktilisi soovitusi laborianalüüside tõlgendamisel" saab kuulaja ülevaate milliseid analüüse on oluline kontrollida. Vaadeldakse konkreetseid tulemusi ja tervisesportlase treening, toitumise ja toidulisandite tarbimise järgi analüüsitakse neid. Arst selgitab, kuidas saadud info alusel saab hinnata, kuidas treeningud organismile mõjuvad ja ega ei ole tekkinud organismi või lihaste ülekoormuse ohtu, vaadeldakse magneesiumi, tsingi, raua toidulisandina tarbimist ja seost verepildiga. Samuti ka sportimisel oluliste vitamiinide ja mineraalide rolle ja defitsiidi mõju. Otsitakse vastust küsimusetele: miks on analüüsitulemused just sellised nagu nad on? Mida oleks vaja teha, et tulemusi parandada?

Meditsiinialane praktiline loeng on üks loeng Treeni teadlikult loengu sarjast, mida korraldab Tallinna Ülikool. Loengud toimuvad detsembrini teisipäeva õhtuti ülikooli Räägu 49 (Tallinn) õppehoones. Järgmiste teisipäevade teemad on lihastreening, taastumine, treeningu mõju südamele ja ajule, jooga jne (täpne kava all).

Lektor doktor Anneli Raave-Sepp on SYNLAB Eesti laboriarst ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli pediaatrina ning hiljem laborimeditsiini residentuuri. Igapäevaselt koordineerib dr Raave-Sepp Eesti suurima meditsiinilabori Lõuna-Eesti regiooni tööd, sh nõustades igapäevaselt laborimeditsiini ja erinevate analüüside osas pere- ja eriarste ning patsiente. Dr Raave-Sepp on tunnustatud meditsiinidiagnostika alase koolitajana arstide ja meditsiiniõdede seas ning mitmete spordialaliitude ja sportlaste nõustaja meie sportlaste tervisekontrollide osas (Rait Ratasepp, Saskia Alusalu, laskesuusatajad, ujujad, triatleedid jt).

"Treeni teadlikult" loengud toimuvad teisipäeva õhtuti Tallinna Ülikooli Räägu 49 õppehoones. Järgmiste teisipäevade teemad on lihastreening, taastumine, treeningu mõju südamele ja ajule, tervisekontroll, mikrobioom ja jooga jne (täpne kava all).

Kõik loengud algavad mugaval ajal pärast töö- või koolipäeva lõppu, kell 18.00 õhtul (loengu kestus ca 1,5 tundi).

Osavõtutasu on 6 € (maksmine kohapeal ning sularahas).

Igale soovitud loengule on vajalik eelnev registreerimine: www.tlu.ee/treeniteadlikult

Loengusari TREENI TEADLIKULT sügis 2019 on peale seda veel 6 loengut:

• 05.11 Venitus soojendusel, treeningus ja taastumisel - füsioterapeut Jörgen Puis
  • 12.11 Terve keha ja vaimse tasakaalu saavutamine jooga abil - joogaõpetaja Kristiina Piiparinen
  • 19.11 Südame ja spordi vastastikune mõju - kardioloog ja spordiarst dr Meelis Vainu
  • 26.11 Haigused, taastumine ja sportimine - spordiarst Agnes Mägi
  • 03.12 Lihastreeningu enamlevinud vead ja õige viis - treener ja toitumisterapeut Egle Eller-Nabi
  • 10.12 Treeningu mõju kesknärvisüsteemile ja ajule - TLÜ professor Kristjan Port

*Igale soovitud loengule on vajalik eelnev registreerimine:  www.tlu.ee/treeniteadlikult

Loengusarja korraldavad Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituut ja Tallinn Liigub.

Inimesi aitab teavitada Delfi.
logoTallinn Liigub logo

Aasta%20Tervisetegu_2019.jpeg