Avalik loeng

"Treeni teadlikult" loeng: "Üleminekuperiood ja ettevalmistus uueks ratta hooajaks"

Tule kuula kuidas ratturid võiks üle minna talveperioodile ja valmistuda uueks hooajaks.

Loodus- ja terviseteaduste instituut

01.10.2019 kell 18.00 - 20.00

TREENI TEADLIKULT sügis 2021

Tule ja registreeri end "Treeni teadlikult" sügis 2021 loengutesse. Loengud toimuvad teisipäeviti VEEBILOENGUTENA algusega kell 18:00. Ühe loengu kestus ca 1,5 h. Ühe loengu osavõtutasu on 10 €.

Täiendav info:
Telefon: (+372) 6391 751
E-post: katrin.soidra-zujev@tlu.ee

Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikool
(vastutav töötleja: katrin.soidra-zujev@tlu.ee) järgmisi isikuandmeid:

TREENI TEADLIKULT sügis 2021

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Kuidas ja millal lõpetada rattasõidu hooaeg sügisel? Milliseid treeninguid teha talvisel ettevalmistusperioodil rattaharrastajana? Neile küsimustele saab vastused, kui tuled 1. oktoobril Karmen Reinpõllu loengusse „Üleminekuperiood ja ettevalmistus uueks ratta hooajaks“.

Eesti Maastikuratturite koondise peatreener  Reinpõld käsitleb oma loengus praktilisi näiteid reaalselt tööst sportlastega - nii tippsportlastega, kui harrastajatega. Koos „sõidetakse“ läbi terve protsess - vastused saab küsimusele:

• Kuidas ja millal lõpetada rattasõidu hooaeg sügisel?
  • Kuidas ja kui palju puhata ülemineku perioodil?
  • Millal alustada uue hooajaga?
  • Kuidas ehitada üles treeningplaan algavaks hooajaks?
  • Kas talv on puhkamiseks ja/või madala intensiivsusega treeninguteks?
  • Milliseid treeninguid teha talvisel ettevalmistusperioodil?

Lektorist: Karmen Reinpõld on Eesti Maastikuratturite (MTB) koondise peatreener, kes teeb igapäevast koostööd maailmatasemel sõitva Janika Lõivuga. Ta on Eesti Triatloni ja Jalgratturite Liidu kutsekomisjonide eestvedaja.

2018. aasta sügisest on ta Tallinna Ülikooli doktorant ning töötab kinesioloogia laboris tehnilise spetsialistina. Indrek Rannama ja Kirsti Pedakuga koostöös on kaasautorina avaldanud rattaspordi alaseid publikatsioone. Edasised uurimisvaldkonnad on biokeemia ja spordi füsioloogia vallas.

Tema näpunäidete järgi pedaalivad ka osad U23 maanteekoondise ratturid ning hulk harrastussportlasi. Muuhulgas konsulteerib numbrite osas eesti laskesuusatajaid ning paneb õla alla motokrossi sõitva Erki Kahro treeningute juhtimisele.

"Treeni teadlikult" loengud toimuvad teisipäeva õhtuti Tallinna Ülikooli Räägu 49 õppehoones. Järgmiste loengute teemad on: lihastreening, taastumine, treeningu mõju südamele ja ajule, tervisekontroll, hormoonid, mikrobioom, spordialadest rattasõit ja jooga jpm.

Kõik loengud algavad mugaval ajal pärast töö- või koolipäeva lõppu, kell 18.00 õhtul (loengu kestus ca 1,5 tundi).

Osavõtutasu on 6 € (maksmine kohapeal ning sularahas).

Igale soovitud loengule on vajalik eelnev registreerimine: www.tlu.ee/treeniteadlikult

Loengusari TREENI TEADLIKULT sügis 2019 on peale seda veel 10 loengut.
08.10    Hormoonid organismis ja nende roll saavutusvõimes - meditsiiniteaduste doktor Margus Annuk
15.10    Kaela - ja õlavöötme valulikkus – põhjused, ennetamine ja ravi - füsioterapeut Katre Lust-Mardna
22.10    Mikrobioom, toitumine ja liikumine - bio- ja toiduainete tehnoloog Kaarel Adamberg
29.10    Praktilisi soovitusi laborianalüüside tõlgendamisel arstilt - laboriarst dr Anneli Raave-Sepp
05.11    Venitus soojendusel, treeningus ja taastumisel - füsioterapeut Jörgen Puis
12.11    Terve keha ja vaimse tasakaalu saavutamine jooga abil - joogaõpetaja Kristiina Piiparinen
19.11    Südame ja spordi vastastikune mõju - kardioloog ja spordiarst dr Meelis Vainu
26.11    Haigused, taastumine ja sportimine - spordiarst Agnes Mägi
03.12    Lihastreeningu enamlevinud vead ja õige viis - treener ja toitumisterapeut Egle Eller-Nabi
10.12    Treeningu mõju kesknärvisüsteemile ja ajule - TLÜ professor Kristjan Port

*Igale soovitud loengule on vajalik eelnev registreerimine:  www.tlu.ee/treeniteadlikult

Loengusarja korraldavad Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituut ja Tallinn Liigub.

Inimesi aitab teavitada Delfi.
logoTallinn Liigub logo

Aasta%20Tervisetegu_2019.jpeg