Avalik loeng

"Treeni teadlikult" loeng: "Venitusest soojendusel, treeningus ja taastumisel”

Läbi aastate on arusaam venitamise kasulikkusest olnud varieeruv. Äärmuslikke väiteid kuuleme nii pikaaegsete sportlaste, treenerite kui ka füsioterapeutide poolt. Kas venitama siis peab või ei ja millal? Sellele ja kuidas annab vastused füsioterapeud Jörgen Puis 5. novembri õhtul kl 18 harrastussportlastele ja treeneritele suunatud praktilises loengus TLÜs.

Loodus- ja terviseteaduste instituut

05.11.2019 kell 18.00 - 20.00

TREENI TEADLIKULT sügis 2021

Tule ja registreeri end "Treeni teadlikult" sügis 2021 loengutesse. Loengud toimuvad teisipäeviti VEEBILOENGUTENA algusega kell 18:00. Ühe loengu kestus ca 1,5 h. Ühe loengu osavõtutasu on 10 €.

Täiendav info:
Telefon: (+372) 6391 751
E-post: katrin.soidra-zujev@tlu.ee

Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikool
(vastutav töötleja: katrin.soidra-zujev@tlu.ee) järgmisi isikuandmeid:

TREENI TEADLIKULT sügis 2021

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Loengus “Venitusest soojendusel, treeningus ja taastumisel” avab füsioterapeut Jörgen Puis venituste kontseptsiooni.

Osaleja saab vastuse kuidas üldse venitus toimib, kuidas mõjub ja mis on venitamise eesmärk. Käsitletakse peamisi venitusliike, võimalike positiivseid ning negatiivseid mõjusid, mida teaduskirjandusest leida võib. Räägitakse aktiivse liikumise ja taastumise omavahelistest seostest venitustegevusega läbi anatoomia ja füsioloogia. Õpitu paremaks kinnistamiseks tehakse mõned lihtsamad praktilised venitused ja füsioterapeut analüüsib nende võimalike asendustegevusi.

Lektor, füsioterapeur Jörgen Puis on lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioteraapia erialal. Läbi aastate tegelenud pideva enesetäiendusega, seal hulgas läbinud erinevaid koolitusi nii Euroopas kui ka Ameerikas. Oma igapäevatöös patsientide ja sportlastega  puutub peamiselt kokkuja on spetsialiseerunud skeleleti-lihassüsteemide vaevustele, nt akuutsed, ülekoormusvigastused, operatsiooni järgne ravi ning kestvad selja-ja kaelavalud. Seda põhikohaga enda ettevõttes Füsioexpert ning põhitöö kõrvalt võib Jörgenit leida ka hiljuti Tallinnas avatud spordimeditsiini kliinikust Sportomedica.

"Treeni teadlikult" loengud toimuvad teisipäeva õhtuti Tallinna Ülikooli Räägu 49 õppehoones. Järgmiste teisipäevade teemad on lihastreening, taastumine, treeningu mõju südamele ja ajule, tervisekontroll, mikrobioom ja jooga jne (täpne kava all).

Kõik loengud algavad mugaval ajal pärast töö- või koolipäeva lõppu, kell 18.00 õhtul (loengu kestus ca 1,5 tundi).

Osavõtutasu on 6 € (maksmine kohapeal ning sularahas).

Igale soovitud loengule on vajalik eelnev registreerimine: www.tlu.ee/treeniteadlikult

Loengusari TREENI TEADLIKULT sügis 2019 on peale seda veel 5 loengut:

• 12.11 Terve keha ja vaimse tasakaalu saavutamine jooga abil - joogaõpetaja Kristiina Piiparinen
  • 19.11 Südame ja spordi vastastikune mõju - kardioloog ja spordiarst dr Meelis Vainu
  • 26.11 Haigused, taastumine ja sportimine - spordiarst Agnes Mägi
  • 03.12 Lihastreeningu enamlevinud vead ja õige viis - treener ja toitumisterapeut Egle Eller-Nabi
  • 10.12 Treeningu mõju kesknärvisüsteemile ja ajule - TLÜ professor Kristjan Port

*Igale soovitud loengule on vajalik eelnev registreerimine:  www.tlu.ee/treeniteadlikult

Loengusarja korraldavad Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituut ja Tallinn Liigub.

Inimesi aitab teavitada Delfi.
logoTallinn Liigub logo

Aasta%20Tervisetegu_2019.jpeg