Teadus

LTI vilistlased pälvisid üliõpilaste teadustööde riiklikul konkursil rahalisi preemiaid

Eesti Teaduste Akadeemias autasustati üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid. Preemia pälvisid ka loodus- ja terviseteaduste instituudi vilistlased.

Mari-Liis Ojaperv
Mari-Liis Ojaperv. Foto: Reti Kokk

Loodus- ja terviseteaduste instituudi kaks vilistlast pälvisid preemiad terviseuuringute valdkonnas.

Rakenduskõrgharidusõppe ja bakalaureuseõppe üliõpilaste astmes pälvis meie psühholoogia bakalaureuseõppe vilistlane Kadri Tolsberg 2. preemia (650 eurot) konkursitöö „Mälustrateegiate kasutamine 3. ja 6. klassis” eest.

Magistriõppe üliõpilaste astmes pälvis teadustööde riiklikul konkursil meie kehakultuuri õpetaja eriala vilistlane Mari-Liis Ojaperv 2. preemia (1300 eurot) Mari-Liis Ojaperv (Tallinna Ülikool) konkursitöö „Kehalist aktiivsust ja energiakulu mõjutavad faktorid kehalise kasvatuse tunnis erineva üldise füüsilise vastupidavusega 3.-7.klassi õpilastel” eest.

Lisaks pälvis eripreemia ka meie praegune LTI molekulaarse biokeemia ja ökoloogia magistrant Aune Altmets, seda Tallinna
Tervishoiu Kõrgkoolis tehtud bakalaureusetöö eest.

Riiklikud preemiad anti välja kolmel õppetasemel ja neljas teadusvaldkonnas, lisaks valdkondlikele preemiatele anti välja kaks tasemete ja valdkondade ülest peapreemiat. Samuti tänati konkursil I preemia pälvinud teadustööde juhendajaid.

Kõikide preemiasaajate nimed leiab Eesti Teadusagentuuri lehelt.

Foto: Reti Kokk (vaata kõiki pilte siit)