Teadus

Ootame doktorante ja värskeid doktoreid osalema konkursil "Teadus kolme minutiga"

Eesti avalik-õiguslike ülikoolide ja teadusasutuste doktorantidele ning noorteadlastele tuleb taas kolme minuti pikkuste teadusloengute konkurss. Seda veab eest Eesti Teaduste Akadeemia. Eesmärgiks on oma teadustegevust võimalikult laiale publikule tutvustada. Parimad teadusloengud jõuavad ERRi ekraanile.

konkurss

Selleks, et konkursil osaleda, tuleb doktorantidel ja värsketel doktoritel (kaitsnud alates veebruar 2019) osaleda esialgu ülikoolisisesel minikonkursil, mille jaoks tuleb ette valmistada oma teadustegevust populariseeriv kolmeminutiline ettekanne, mis tuleb esitada vabas vormis ülikooli žüriile 12. novembril.

Hea doktorant või värske doktor, kui soovid konkursil osaleda, anna osalemissoovist teada ja saada oma teadustööst lühike tutvustus TLÜ teaduskommunikatsiooni spetsialistile Kertu Kulale hiljemalt 9. novembriks 2020 aadressile kertu.kula@tlu.ee. Oma teadustööst võid lühitutvustuse saata kirjalikult, samuti võid teha oma teadustööd tutvustava video või kasutada mõnda muud nutikat lahendust. Valik on Sinu! 

Žürii valib 12. novembril välja kuni kolm inimest, kes pääsevad Tallinna Ülikooli esindama veebruaril konkursi finaali. Välja valitud noortele teadlastele tagab ülikool rahalise preemia. 

Enne finaali saavad lõppkonkursile välja valitud osaleda 21. – 22. novembrini koolitusel "Audiovisuaalne eneseväljendus ja populaarteadusliku artikli kirjutamine", mis toimub Heimtali vanas külakeskuses. Samuti on Tallinna Ülikool oma noorteadlastele konkursi eel nõu ning jõuga abiks, et teadustöö saaks sõnastatud parimal moel. 

Finaali pääseb erinevatest ülikoolidest ja teadusasutustest kuni 20 noorteadlast. Žürii valib välja viis võiduloengut. Võitjatega asuvad tööle professionaalsed video- ja filmiinimesed. Klipid jõuavad hiljem ETV eetrisse ja portaali Novaator, kus vaatajad hääletavad nende seast oma lemmiku. 

Vaata möödunud aastate esinemisi.

Konkursi pidulik finaal-galaõhtu toimub veebruari alguses Eesti Teaduste Akadeemias. 

Hea noorteadlane, palun kasuta seda suurepärast võimalust oma teadustööd populariseerida!

Lisainfo: kertu.kula@tlu.ee, +372 640 9219

konkurss