Pressiteade

Silmapaistvad vilistlased 2018

Õppeaasta avaaktusel tegi Tallinna Ülikool teatavaks need, kes pälvisid aunimetuse aasta vilistlane või silmapaistev vilistlane.

TLÜ Mare hoone

Aasta vilistlaseks 2018 tunnistati Mart Taniel, seda rahvusvaheliselt tunnustatud operaatoritöö eest. Taniel on ka Veneetsia festivalil esilinastuva Eesti-Vene-Prantsuse koostööfilmi „Mees, kes üllatas kõiki" operaator.

Tallinna Ülikooli silmapaistvateks vilistlasteks tunnistati Dagmar Mäe, Mart Mäe, Jonas Nahkor, Eda Ahi, Katrina Koppel ja Marko Torm.

Dagmar Mäed tunnustati ristmeedia lahenduste loomise, innovaatiliste projektide käivitamise ning tudengite juhendamise eest; Mart Mäed eduka karjääri, uute tehnoloogiate edendamise, samuti uurimis- ja õpetamistöö eest; Jonas Nahkorit keskkonnahariduse edendamise ja teaduse populariseerimise, sealhulgas õpilaste kosmoseprogrammi juhtimise eest; Eda Ahi´t säravate Eesti naisluuletajate tava hoidmise ning eduka tegevuse eest välisministeeriumi esindajana; Katrina Koppelit üliõpilaste huvide esindamise eest ning Marko Tormi maavanemana ja Rakvere linnapeana Lääne-Virumaa arengusse panustamise ning sealse hariduselu edendamise eest.