Tallinna Ülikool panustab rahvusvahelisse sotsiaalse säilenõtkuse projekti

Projekti meeskonda kuuluvad Marge Unt, Kadri Täht, Thomas Biegert, Tõnis Saarts ja Epp Reiska.

Veebruaris algas projekt „Täites lünki sotsiaalses kodakondsuses. Uued võtted edendamaks sotsiaalset säilenõtkust Euroopas“ (EUROSHIP), mis pakub võrdleva vaate vaesuse ja sotsiaalse tõrjutuse vähendamisel suunatud poliitikatele Euroopas. Kolmeaastast (2020-2023) projekti juhi Oslo Metropolitan University ja konsortsiumi kuuluvad lisaks Tallinna Ülikoolile partnerid Itaaliast, Saksamaalt, Ungarist, Hispaaniast, Šveitsist ja Belgiast.

Tallinna Ülikool juhib projektis tööpaketti „Closing gaps in access to quality jobs for young adults“, mille eesmärk on uurida mehhanisme, mis aitavad või takistavad noortel selliste töökohtade leidmist, mis annavad neile õigused sotsiaalkaitsele ning päästavad palgavaesusest. Projekti meeskonda kuuluvad Marge Unt, Kadri Täht, Thomas Biegert, Tõnis Saarts ja Epp Reiska.

Kogu projekti fookuses on kesksed sotsiaalkaitse süsteemide (sealhulgas miinimumpalk), töö digitaliseerumine ja sotsiaalkaitse kättesaadavuse ning sotsiaalse ja poliitilise agentsuse võimalused. Projekt annab uudse sissevaate sellesse, kuidas sotsiaalsed õigused mahendavad elukaare jooksul kogetud riskide mõju ja mõjutavad nõrgas positsioonis olevate inimeste sotsiaalse kodakondsuse võimekust. Teema mitmekülgseks avamiseks kombineeritakse EUROSHIP projektis erinevaid valdkondi, (sh majandusteadus, riigiteadused, sotsioloogia) meetodeid ja andmeid: viiakse läbi
elukaart käsitlevad intervjuud madalapalgaliste ja väheste oskustega inimestega, analüüsitakse dokumente ning intervjueeritakse eksperte, analüüsitakse kvantitatiivseid andmeid ning kutsutakse kokku sidusgruppide foorumid.

Projekti kodulehe valmimiseni kutsume tööde edenemist jälgima Twitterisse.