Teade

Tallinna Ülikooli ja TalTechi rektorid esitasid haridusministrile ühinemisettepaneku

Täna allkirjastasid Rektorite Nõukogu istungil TalTechi rektor Tiit Land ja Tallinna Ülikooli rektori kohusetäitja Priit Reiska ühiste kavatsuste protokolli, mille eesmärk on liita 2023. aastaks kaks kõrgkooli üheks.

Pommuudis

Kahe ülikooli liitmise peamine ajend on suurema sünergia saavutamine ja ressursside tõhusam kasutamine. „Hetkel on pealinnas olukord, kus ressursid on dubleeritud, killustatud ja raisatud administreerimisele. Ülikoolide liitmise eesmärk on kasutada nii akadeemilist ja administratiivset tööjõudu kui ka finantsilisi vahendeid senisest targemalt. Ühinemine on suur samm selle saavutamise suunal,“ ütles TLÜ rektori kohusetäitja Priit Reiska.

Liitmine toob kaasa seni nägemata juhtimismudeli, sest ühinenud ülikooli hakkavad juhtima kaks rektorit koos. „Oleme loonud koostöös mõlema ülikooli teadlastega 2+2 juhtimismudeli, mis tähendab, et Tiit Land ja veebruaris TLÜ rektoriks valitud Tõnu Viik hakkavad ühist ülikooli koos juhtima,“ rääkis Priit Reiska.

Uudse juhtimismudeliga kaasneb rektorite jaoks mitmeid tööalaseid hüvesid. Näiteks ei pea mõlemad rektorid kõikidel lõpuaktustel osalema, vaid saavad sel kiirel perioodil kõnesid vaheldumisi pidada. „Tean enda kogemusest öelda, et üksinda ülikooli juhtides võivad aktustel kõnede pidamised päris ära väsitada,“ sõnas Tiit Land.

Töötajate seas ülikoolides suurt koondamislainet oodata ei ole. „Ainsana näeme, et tööressursse tuleb kärpima hakata loodavas ühises turundus- ja kommunikatsiooniosakonnas,“ ütles Reiska.

Boonusena saavad peale ühinemist töötajad valida, millises hoones nad tööl soovivad käia. „Nii ei pea näiteks täna Mustamäel elavad töötajad kesklinna tööle sõitma, vaid võivad enda tööruumid sisse seada mõnes kodule lähemal asuvas TalTechi hoones,“ ütles TLÜ rektori kohusetäitja Reiska. Säärane muutus panustab ka Tallinna Ülikooli jaoks olulisse jätkusuutliku arengu valdkonda, sest nii väheneb iga töötaja autoga tööle sõidetud distants.

2023. aastal planeeritud kõrgkoolide ühinemise tulemusena saab pealinna uue ülikooli nimeks TlüTech. Nime esimene pool „Tlü“ tuleneb tänasest Tallinna Ülikooli nimest ning „Tech“ TalTechi nime teisest poolest. Ka on loodud kahe ülikooli stiiliraamatu põhjal juba uus logo:

TLÜTech

Rektorid Land ja Reiska edastasid kavatsuste protokolli pärast Rektorite Nõukogu istungit haridusminister Liina Kersnale. Teadaolevalt ei ole Kersna jõudnud sellega veel tutvuda.