Aktuaalne

Tallinna Ülikooli suvekool – kuidas sel aastal läks?

Tallinna Ülikooli suvekoolis toimus sel korral 15 erinevat rahvusvahelist kursust ja üle pika aja on see esimene kord kui osalejad said ka päriselt kohtuda. Kokku võttis suvekoolist osa üle 300 inimese 59-st riigist ning kõige populaarsem oli suvekool Suurbritannia ja USA üliõpilaste hulgas.

Pilt suvekoolis osalejatest

Suvekoolis oli osa kursustest organiseeritud keskselt ja põhiline fookus oli keeltel ja kultuuril. Lisaks pakkusid õppimisvõimalusi ka mitmed instituudid ja rahvusvahelistel tudengitel oli võimalus osaleda väga erinevatel kursustel nagu näiteks „The Formation of Global Norms in a Changing World Order“ ja „Design of Serious Games“.

Suvekooli toimimise ja kursuste kohta andsid tagasiside 75% osalenutest, kes olid rahul nii kursuste sisu kui ka õppejõududega. Osalejate sõnul vastasid  kursused ootustele ning õppejõud olid professionaalsed ja toetasid igakülgselt õppurite arengut. Sealjuures soovitaks talvekoolis osalemist 94,4% kõigist vastajatest. Mõned osalejad tõid välja, et tulevikus võiks kultuuriprogrammis olla rohkem üritusi, osa kursuseid võiks olla pikemad ja toimuda võiks rohkem õppereise.

Suvekooli projektijuht Anna Kuznetsova lisas, et kuna esmakordselt Covidi perioodil toimus suvekool füüsiliselt, siis oli tegemist väga produktiivse ja põnev perioodiga. Mitmed osalejad võtsid osa ka kultuuriprogrammi reisidest Eesti saartele, Rakverre ning Lahemaale, kus osalejad said külastada muuseume, matkata ja nautida Eesti looduskauneid kohti.

Suvekooli toimumist rahastasid lisaks õpilaste osalustasudele ka HARNO EKKAV programm, HARNO riikliku välisriikide üliõpilaste, teadlaste ja õppejõudude stipendiumide programm kui ka projekt “Between the Times – Embattled Temporalities and Political Imagination in Inter-War Europe” ning projekt KINESISi. 

Uuri Tallinna Ülikooli suvekooli kohta rohkem