Haridusblogi

Blessing Oyetunde: kõige tähtsam oskus on kohanemisvõime

Blessing Oyetunde lõpetas Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuhtimise erialal kiitusega ning liitus hiljuti Tallinna Ülikooli meeskonnaga humanitaarteaduste kooli Eur-Aasia piirilabori projektikommunikatsiooni spetsialistina. Uurime, miks ta valis just kommunikatsioonijuhtimise eriala.

Blessing Oyetunde

Räägi endast, mis aastal lõpetasid ja miks valisid just kommunikatsioonijuhtimise eriala?

Lõpetasin eelmisel aastal magistrikraadi kommunikatsioonijuhtimise erialal. Minu huvi suhtlemise vastu sai alguse armastusest lugude vastu ja selle vastu, kuidas need meid ümbritsevat maailma kujundavad, olgu siis ühiskondade mõjutamisel, identiteedi loomisel või isiklike sidemete loomisel. Juba lapsena ütlesid inimesed mulle sageli, et olen osav ideede edasiandja, mis tekitas minus uudishimu selle vastu, kuidas suhtlemine sügavamal tasandil toimib.

Tahtsin ka teaduskraadi, mis annaks mulle valikuvõimalusi, midagi mitmekülgset, mis võiks avada uksi erinevatele tööstusharudele ja karjääriteedele. Minu humanitaarteaduste bakalaureuseõppe taustaga tundus kommunikatsioonijuhtimine ideaalselt sobivat. See on valdkond, mis ühendab endas loovuse, strateegia ja analüüsi ning andis mulle tööriistad kasvamiseks ja kohanemiseks tänapäeva kiiresti muutuvas maailmas.

Mis tööd sa praegu teed?

Hetkel töötan Tallinna Ülikooli Humanitaarteaduste instituudi Eur-Aasia piirilabori projektikommunikatsiooni spetsialistina. Selles rollis juhin labori kommunikatsioonistrateegiaid, levitan uurimistulemusi ja suhtlen nii akadeemilise kui ka avaliku vaatajaskonnaga, jagan meie projekti kohta värskendusi ja tõstan teadlikkust piiriuuringutest. Kuigi see positsioon võimaldab mul rakendada oma teadmisi tõhusate narratiivide koostamisel, on see vaid üks tahk minu professionaalsest teekonnast. Jätkan erinevate projektide ja tegevustega, mis suurendavad minu oskusi kommunikatsiooni, strateegia ja digitaalse meedia vallas.

Kas õpingud TLÜ BFM kommunikatsioonijuhtimise erialal andsid hea ettevalmistuse praeguse töö väljakutseteks?

Magistriprogramm valmistas mind ette palju enamaks kui praegune roll! See pani aluse minu laiematele ambitsioonidele kommunikatsiooniõppe uurija ja koolitajana. Teoreetiliste kursuste ja praktiliste projektide kombinatsioon aitab mul hallata kliendibaasi analüüsi, kultuuridevahelise suhtluse ja strateegilise sõnumite keerukust. Eelkõige andsid sellised kursused nagu ülimitmekesisus ja kultuuridevaheline suhtlus, turundus ja ärisuhtlus ning meediajuhtimise ja majanduse sissejuhatus mulle olulisi teadmisi, mida kasutan jätkuvalt oma töös ja mujal. Üks silmapaistvamaid kogemusi oli minu lõputöö „I Come Back Stronger than a 90’s Trend: Taylor Swift’s Positioning and Sustenance as a Human Brand”, mis uuris publiku seotust, kaubamärgilojaalsust ja autentsuse nüansse. See projekt nõudis, et ma tasakaalustaksin ranget akadeemilist uurimistööd loovusega, oskustega, mis on osutunud hindamatuks nii minu ametialases rollis kui ka minu jätkuvates püüdlustes panustada akadeemilisse ringkonda.

Millise tööalase saavutuse või algatuse üle oled kõige rohkem rahul?

Üks hetki, mille üle ma kõige rohkem rahul olen, ei olnud seotud ainult saavutusega, vaid sellega, mida see minu jaoks sümboliseeris. Veel Nigeerias olles pakuti mulle võimalust töötada e-Eesti teabekeskusega, mis sai minu karjääri pöördepunktiks. Ajal, mil tundsin end ummikus olevat ja tuleviku suhtes ebakindlana, oli see võimalus lootusekiir, meeldetuletus, et püsivus ja usk oma võimetesse võivad avada uksi isegi tuhandete miilide kauguselt. Huvitaval kombel oli inimene, kes seda võimalust soodustas, algselt tuttav sotsiaalmeedias, Twitteris. Aastaid hiljem on temast saanud mitte ainult kolleeg, vaid ka mentor ja kallis sõber.

Mis on sinus niisugust, mis võiks teisi üllatada?

Lapsena tekkis mul loomadega ainulaadne side, mis kestab tänaseni. Üks mu eredamaid mälestusi on mu onu leitud vigastatud linnu päästmine. Panin talle nimeks Kate ja kasvatasin teda päevi, sest olin otsustanud ta päästa. Kahjuks suri Kate just siis, kui tundus, et kõik läheb paremuse poole, ja mu süda murdus. Ma ei suutnud teda isegi matta, nii et palusin isal seda minu eest teha.

Hiljem, teismeeas, olid mu lemmikloomadeks emale kuuluvad kanad. Nende hulgas oli mul üks eriline lemmik: SwaySway, kes sai nime multikategelase järgi. SwaySwayoli tõeline isiksus! Ta tundis mu ära, vahel jooksis minu eest ära, teinekord tuli aga vabatahtlikult minu juurde mängima või lasi mul end kanda ja silitada. Ta oli ainuke kana, kes kartmata mu peopesast sõi. Kahjuks jäi SwaySway ühel päeval kadunuks ja vaatamata tema otsimisele ei leidnud me teda kunagi. Ma kahtlustan, et ta varastati, ja mul on siiani valus sellele mõelda. Nüüd on mul kaks üliarmsat koera, Justin ja Selena (nimetatud Justin Bieberi ja Selena Gomezi järgi).

Nimeta üks teadmine või oskus, mida said BFMist ja mida pidevalt kasutad?

Üks õppetund, mis mulle on jäänud, on kohanemisvõime tähtsus. Suhtlemine on pidevalt arenev valdkond ja Tallinna Ülikoolis oldud aeg õpetas mind nägema muutusi mitte katkestuse, vaid võimalusena. See mõtteviis on olnud hindamatu – olenemata sellest, kas ma võtan vastu uut väljakutset tööl, täpsustan oma pikaajalisi eesmärke või orienteerun ootamatutes olukordades, kohanemisvõime tagab, et suudan edasi liikuda.

Palun anna ükks nõuanne tulevastele ja praegustele BFM kommunikatsioonijuhtimise magistrantidele:

Looge oma professoritega head sidemeid. Nad on enamat kui lihtsalt koolitajad; neist võivad saada elukestvad mentorid ja hindamatud teejuhid. Võtke aega nendega suhtlemiseks, nende arusaamade otsimiseks ja kaasamiseks oma teekonnale. Need suhted võivad avada uksi, pakkuda tuge ja kujundada teie teed viisil, mida te ei pruugi praegu arvatagi. 

Blessing Oyetunde