1 Minuti Loeng: mida arvame sellest, et nutiseade teab meist kõike?

Paigaldades rakendusi nutiseadmesse või kasutades veebi kaudu pakutavaid teenuseid, tuleb meil aeg-ajalt nõustuda teenusepakkuja privaatsustingimustega, mille võib üldjuhul kokku võtta lühikese lausega: "Seda teenust kasutades loobute oma privaatsusest". Tundub, et enamik nutitarbijaid nõustub pakutavate tingimustega, järgides Scott McNealy, Sun Microsystems'i tegevjuhi soovitust murelikule reporterile aastal 1999: "Sul pole nagunii mingit privaatsust. Saa sellest üle."

arvuti

Enamik inimesi on privaatsusprobleemist täiesti teadlikud. Sellele viitab vastav kasutajakäitumine, näiteks asukohale ja kontaktidele juurdepääsu piiramine ning keeldumine kasutajakogemuse info jagamisest. Pakutavasse riistvarasse, rakendustesse või teenustesse suhtutakse usaldavalt, kuna tegemist on suurte ja tuntud pakkujatega. Aeg on aga korduvalt näidanud, et ka "suured" jalutavad tihti õhukesel jääl ja pärast usalduse kaotust on selle taastamine juba äärmiselt aeganõudev.

2016. aastal esilinastus maailma kinodes film "Snowden", misjärel paljud omanikud pidasid vajalikuks oma Mac-arvutite veebikaamerad kinni plaasterdada. Jälgige Mac'i omanikke nüüd, aastal 2019.