Õpingud

Algab Akadeemia+ loengusari „Juri Lotman täna. Multidistsiplinaarsed perspektiivid“

28. veebruaril 2022 möödub 100 aastat maailmakuulsa semiootiku, kirjandus- ja kultuuriteadlase Juri Lotmani sünnist. Tallinna Ülikool alustab juubeli tähistamist juba sügissemestril Akadeemia+ loengukursusega, milles uuritakse Lotmani teooriate aktuaalsust tänapäeva teadusmaailmas.

Akadeemia+
Juri Lotman

Loenguid peavad teadlased Tallinna, Tartu ning ka välismaa ülikoolidest, kes tutvustavad Lotmani teadusmõtte rakendusi ning edasiarendusi erinevates uurimisvaldkondades. 

Loengusari algab 1. septembril ning toimub kolmapäeviti kell 14:15-15:45 Tallinna Ülikooli Astra majas, auditooriumis A-325.

Kõik huvilised on oodatud kuulama (nii üliõpilase kui vabakuulajana)!

Kursusele saab üliõpilasena registreerida TLÜ ÕISis: YID6017.YM Juri Lotman täna. Multidistsiplinaarsed perspektiivid (4 EAP)

Septembrikuu loengud:

01.09  Silvi Salupere (Tartu Ülikool)  “Juri Lotman täna”

08.09 Igor Pilschikov (Tallinna Ülikool, UCLA) „Lotman's Theory and Practice of Literary Biography“ (loeng on inglise keeles)

15.09  Marek Tamm (Tallinna Ülikool) „Lotman ja kultuuriajalugu“

22.09 Katre Pärn (Tartu Ülikool) „Lotmani stereoskoopiline interdistsiplinaarsus: tekstid, struktuurid, mudelid“

29.09 Daniele Monticelli (Tallinna Ülikool) „Lotman ja piiri- ning tõlkeuuringud“ 

Kursuse jooksul peavad loenguid veel ka: Laura Gherlone (Córdoba Riiklik Ülikool) „Lotmanian explosion and cultural affect theory“ (loeng on inglise keeles);  Peeter Torop (Tartu Ülikool) Ruum kui kultuuri algkeel ja semiootilise kultuurimõistmise perspektiivid; Indrek Ibrus (Tallinna Ülikool) ja Maarja Ojamaa (Tartu Ülikool) „Juri Lotman ja digikultuur; Andreas Ventsel (Tartu Ülikool) „Kultuurisemiootiline vaade vandenõuteooriatele“; Timo Maran (Tartu Ülikool) „Juri Lotmani ökosemiootilisi tõlgendusi“;  Merit Rickberg (Tallinna Ülikool, Tartu Ülikool) „Lotman ja semiootiline haridusteooria; Jaan Valsiner (Aalborgi Ülikool) „Semiosfäär kultuuripsühholoogia vaatepunktist“.

Täpse loenguprogrammiga on võimalik tutvuda SIIN

Lisainfo:

Merit Rickberg (rickberg@tlu.ee),

Daniele Monticelli (daniele.monticelli@tlu.ee)