Üritus

Liitu korduvkasutatava topsi väljakutsega!

Tallinna Ülikooli tudengeid ja liikmeid oodatakse järgmisest nädalast osalema fotoväljakutses „Valin taaskasutatava topsi“!

Topsivaba elu

Alates 16. novembrist kutsutakse kõiki ülikooli liikmeid ja külalisi jäädvustama endast foto nautimas ülikooli linnakus jooki oma topsist. Olgu selleks siis termotops, tavaline kruus, kohviku tass või mõni muu korduvkasutatav jooginõu. Osalemiseks postita endast pilt instagramis, kasutades #topsivabaTLU.

Tospide välimus

#topsivabaTLU

Vahvaid fotosid oodatakse 6. detsembrini, osalejate vahel lähevad igal nädalal loosi väärt auhinnad.

Üleskutse eesmärk on suunata ülikooli liikmeskonda läbi meeldiva tegevuse valima ühekordsete topside asemel keskkonnasõbralikumaid alternatiive. Ettevõtmist korraldab „Topsivaba TLÜ II“ ELU projekti meeskond, kelle eesmärgiks on vähendada ühekordsete topside kasutamist ja seeläbi juurutada jätkusuutlikku mõtteviisi.

TopsivabaTLÜ

Ühekordne papptops on seest kaetud plastkihiga, nii ei saa seda taaskäidelda. Kohe pärast joogi lõpetamist muutub tops keskkonnale ohtlikuks prügiks. Plast laguneb mikroosakesteks, mis satuvad toiduga organismidesse, kahjustades sellega loomi ja ka inimesi.

Haara korduvkasutatav #topsivabaTLU !

"Topsivaba TLÜ II" on tudengite ELU projekt, mille eesmärgiks on leida ülikooli jaoks lahendused ühekordsete kohvitopside asendamiseks korduvkasutatavatega.