Edulugu

Osake MM-tiitlist tuli ülikooli

Ott Tänaku ja Martin Järveoja ning Toyota autoralli MM-tiitlist kulub osake Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi vanemteadurile Hannes Tõnissonile, kes kirjeldab kiiruskatsete eel võimalikult täpselt ilmastikust sõltuvaid teeolusid ja nende muutusi ning aitab meeskonnal niiviisi valida õiged strateegiad, seadistused ja rehvid.

bänner

Tõnisson teeb tihedalt koostööd Toyota Gazoo Racinguga ning arendusgrupiga Toyota Connected. Kui esialgu lõi ta MM-sarjas kaasa vabatahtlikuna, siis viimased kolm aastat pakub ta teenust professionaalina. Iga ralli eel tutvub ta trassiga nii kaartide abil kui ka kohapeal ning teeb vajalikud mõõtmised.

Tänavu võitis Tõnissoni projekt „Meteoroloogilise andmestiku interpreteerimine Toyota Gazoo Racing rallimeeskonnale 2018. ja 2019. aasta autoralli maailmameistrivõistluste kõikidel etappidel“ ülikooli rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi. Projektis tegid kaasa ka TLÜ vilistlane Siret Ibrus ja TÜ vilistlane Merle Muru.

Autorallis kasutusele võetud ja testitavat tehnoloogiat tutvustab Tõnisson ka Tallinna Ülikooli välipraktikumides.

Hannes Tõnissoni WRC-lood Ökoloogia keskuse lehel: www.facebook.com/LTIOK/notes/