Tallinna Ülikool laiendab rahvusvahelist koostöövõrgustikku Lähis-Idas
Eelmisel nädalal oli Tallinna Ülikooli rektor Tõnu Viik koos humanitaarteaduste instituudi esindajatega visiidil Omaanis ja Egiptuses, et kohtuda sealsete ülikoolide juhtidega ning arutada partnerlussuhete tugevdamist.

Omaanis Sultan Qaboos’i Ülikoolis kohtus TLÜ delegatsioon ülikooli rektor, Tema Kõrgus Sayyid dr Fahd bin Al Julanda Al Saidiga, keda saatsid ka rahvusvahelise koostöö prorektor, Tema Kõrgus Sayyida dr Muna bint Fahd Al Said ning mitmed ülikooli õppejõud. Kohtumisel arutati võimalusi teadus- ja hariduskoostööks, sealhulgas üliõpilasvahetuse, ühiste teadusprojektide ning digitaalsete õppemeetodite arendamise osas. Tallinna Ülikool on koos Sultan Qaboos Ülikooliga saanud Euroopa Komisjonilt ka rahastust Erasmus+ üleilmse õpirände projekti elluviimiseks.
Egiptuses kohtusid Tallinna Ülikooli esindajad The American University in Cairo esindajatega. TLÜ rektor Tõnu Viigi ja Kairo ülikooli rektor Ahmad Dallal eestveetud kohtumisel arutati koostöövõimalusi humanitaarteaduste valdkonnas, ennekõike araabia keele ja kultuuri suunal. AUC esindajad rõhutasid kohtumisel oma valmidust võõrustada vahetusprogrammides Tallinna Ülikooli arabistika eriala tudengeid ning õppejõudude huvi anda Tallinna Ülikoolis külalisloenguid ja avaldada ühiseid teadusartikleid Lähis-Ida uuringute teemadel.
Koostöö tihendamine Aasia ja Araabia maadega on osa TLÜ rahvusvahelistumise strateegiast, mille üheks eesmärgiks on TLÜ positsiooni tugevdamine selle regiooni kompetentsikeskusena Eestis. Arabistika eriala tudengitele on vahetusõpingutes osalemine väga oluline ning võimalus Omaani ja Egiptuse ülikoolides araabia keelt õppida muudab TLÜ Lähis-Ida uuringute programmi atraktiivsemaks ja rikkalikumaks. Lisaks annavad partnerülikoolide külalisõppejõud võimaluse mitmekesistada Tallinna Ülikooli Araabiamaade kompetentsi ning seeläbi panustada laiemasse Lähis-Ida regiooni puudutavasse diskussiooni.