Teade

TLÜ tiimid olid STARTERtallinna finaalis võidukad

ohhsanugis esitlus

.TalTech Mektory ja Tallinna Ülikooli juhitud äriideede arendusprogrammi STARTERtallinn Inspiratsioonipreemiad võitsid Tallinna Ülikooli meeskonnad.

Peaauhinnana anti välja 1000 eurot TalTech’i meeskond Recovery Companion, mis arendab vähihaigetele mõeldud virtuaalset platvormi.  Inspiratsioonipreemiad 500 eurot said Tallinna Ülikooli meeskonnad Ohhsanugis ja ÄngFree. Kõik kolm auhinda pani välja Tallinna Ettevõtlusamet.

Tiim Ohhsanugis plaanib samanimelise koomiksi baasil väljaarendatud lõbusa toodete sarja (T-särgid, aluspesu, sokid jmt) tootmist. Koomiksi piltidega tooted on mõeldud selleks, et tuua naeru ja lõbusaid hetki meie igapäevaellu. Meeskonna ÄngFree idee on taaskasutatud materjalidest stressinukkude valmistamine.

17. mail Kultuurikatlas Latitude59 raames toimunud Demo Day oli STARTERtallinn äriarendusprogrammi finaalüritus ja lõppakord kolmekuulisele koolitus-, töötubade ja mentorsündmuste sarjale. Finaali pääses 37 tiimist kümme: A.G.U (TalTech), E-DR (TalTech), Ohhsanugis (TLÜ), QQ (TLÜ), Recovery Companion (TalTech), Smart Vending Machines (TalTech), Verum Solutions (TalTech), Treff (TLÜ), TripTime (TalTech) ja ÄngFree (TLÜ Haapsalu Kolledž).

Kultuurikatlas  anti välja ka mitmeid eriauhindu toetajate ja koostööpartnerite poolt: Tehnopol Startup Inkubaator, Prototron, Tallinna Loomeinkubaator, SEB Eesti, Deloitte Eesti, Avokaado, EstBAN, Fundwise, Elisa Eesti, Tieto Eesti, CleanTech ForEst, ERGO Kindlustus, Veebimajutus.ee, Ajujaht, Spring Hub, TalTech Mektory.

Tallinna Ülikooli Avatud akadeemia arendusprojektide eksperdi Silja Lassuri sõnul on rõõm näha, et Tallinna Ülikooli tudengitest tiimid olid oma ideedega edukad. „Finaali pääsenud neljast Tallinna Ülikooli tiimist jõudsid kaks auhinnalistele kohtadele. Rõõm on näha, et kolme kuuga on kõik meeskonnad midagi kasulikku juurde õppinud ning STARTERi äriarendusprogrammist kasvab välja häid ideid ja järjest enam edukaid start-up meeskondi,“ sõnas Lassur.

STARTERtallinn äriarendusprogramm on lävepakk ettevõtlusmaailma ning turvaline keskkond, kus võib oma ideid katsetada ja arendada. Programmis osalevad ettevõtlusest huvitatud noored ülikoolidest, rakenduslikest kõrg- ja kutsekoolidest ning gümnaasiumidest. Kolme kuu jooksul läbitakse ettevõtluse alustamisega seotud koolitusi ja loenguid.

Järgmine STARTERtallinn äriideede arenguprogramm algab juba septembris 2019.

STARTER kuulub ülikoolide ülesesse ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu, mida toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ning Euroopa Sotsiaalfond.

Vaata sündmuse pilte SIIT.