Ühiskonnateaduste blogi

Sotsiaalse ettevõtlusega maailmamuutjaks

Soovid oma eluga midagi põnevat peale hakata, aga samas tahad, et see oleks ka maailma muutev ja lisaks tulus? Tallinna Ülikoolis on nüüd võimalik õppida ettevõtjaks, aga seda viisil, mis aitab lahendada ka globaalseid probleeme.

sotsiaalne ettevõtlus

Oma ettevõtlusideid on võimalik katsetada väga erinevate tulevaste toodete ja teenuste kasutajate peal. Selleks oleme sotsiaalse ettevõtluse programmi sidunud omanäoliste ideede arendamise töötubadega. Osaleda saab näiteks programmis Starter ehk koos eri ülikoolide tiimidega arendada oma ideed ning esitleda tulemusi ka investoritele.

Tallinna Ülikool osaleb projektis Cosie (Co-creation of Service Innovation in Europe), kus eri osapoolte koosloomes uuendatakse teenuseid Euroopas. Selle käigus korraldatakse näiteks Võrumaal häkatone ehk loometalguid, kus ka tudengitel on võimalik oma ideedega osaleda. Seal saavad kokku nii kogukonna liikmed, ülikoolide, omavalitsuste kui ka riigiasutuste esindajad, kes püüavad koos leida keerulistele probleemidele ühiseid lahendusi. Kui endal sobivat mõtet kohe võtta pole, saab lahendada era- ja avaliku sektori tegelikke probleeme.

Sellist koosloomet ja sotsiaalset innovatsiooni saavad tudengid praktiliselt proovida ka oma ettevõtlusmõtete arendamisel. Lisaks saab katsetada, kas võimalikel teenustel ja toodetel oleks potentsiaali ellu jääda globaalsetel turgudel, sest programmis osalevad tudengid on maailma erinevatest nurkadest ning väga mitmekesise tausta ja kogemusega. Seega anname tudengitele tööriistad, millega alustada oma globaalset sotsiaalset ettevõtet ning saada väga lai maailmapilt.

Tutvu Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi Sotsiaalse ettevõtluse õppekavaga.