Koostöö

Alguse sai uute hariduslahenduste loomine koolidele

Selgusid meeskonnad, kes valiti koosloome programmi, kus hakatakse haridusasutustele välja töötama uusi kvaliteetseid digilahendusi. Meeskonnas töötavad üheskoos koolid ning haridusvaldkonna arendajad: EduLog, Koodikool, Kolm Põrsakest, Noorte Vabamu, Taut ja TEMU. Iga meeskonda toetab mentor Tallinna Ülikoolist.

bänner

Tallinna Ülikooli ettevõtluskoostöö ja haridusinnovatsiooni peaspetsialist Janika Leoste selgitab, et koolide töötajaskonna kaasamine tootearenduse algfaasis suurendab loodavate haridustoodete ja teenuste tõenäosust jõuda õpetaja klassiruumi. “Samuti toetab ülikool osalejaid teenustega, mida saavad ettevõtted kasutada oma vajadustest lähtuvalt Tallinna Ülikooli EDUSPACE'i uurimislaboris,” sõnas Leoste. Nimelt moodustavad teadlased töörühma, kes saavad meeskondadele tuge pakkuda haridusinnovatsiooni toetava tootearenduse, prototüüpimise, sihtrühmaga valideerimise ja rakendusuuringutega.

Programmis osalevad Aruküla Põhikool, Gaia Kool, Kallavere Keskkool, Keila Kool, Paide Gümnaasium, Põltsamaa Gümnaasium, Rakvere Reaalgümnaasium, Saaremaa Gümnaasium, Sindi Gümnaasium, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Tallinna Ühisgümnaasium ja Tartu Raatuse Kool. Kõik koolid kaasavad arendusse ka õppijaid. Digilahendusi luuakse väga erinevatele ideedele, mille hulka kuuluvad näiteks programmeerimise õppimine ja noortele suunatud seksuaalharidus. 

26. märtsil toimus koosloome programmi avaseminar. Kevadel toimuvad erinevad konsultatsioonid ja töötoad, suvel tootearendus ja meeskondade iseseisev töö ning septembris kohtumised projekti partneritega ja vahekokkuvõtted. Oktoobris on aga kõik huvilised oodatud avalikule üritusele, kus tehakse ülevaade koostööst, edusammudest ning väljakutsetest.

Programmi koordineerib Tallinna Ülikool koostöös Haridus- ja Noorteameti ning Startup Estoniaga.

Loe täpsemalt Haridus- ja Teadusministeeriumi pressiteatest
Rohkem infot programmi kohta Eduspace kodulehel
Lisainfo: Aivar Hiio aivar.hiio@harno.ee