TLÜ teadusnädalal sai hoo sisse esimene põlvkondi ühendav viktoriin
Septembri viimasel nädalal Teadlaste Öö festivali raames korraldas Tallinna Ülikool teadusnädalal esmakordselt Eesti esimest põlvkondi ühendavat meeleolukat mälumängu „Tean ja ei tunne“, mis tõi kokku 14 võistkonda nii vanemast kui ka nooremast põlvkonnast.
Vanemast põlvkonnast võtsid osa naiskond VENÜst, Viimsi rannamehed, Tallinna kesklinna sotsiaalkeskus, Saue päevakeskuse kaks võistkonda, Kristiine väärikate meeste klubi ja Nõmme vanameeste klubi. Nooremat põlvkonda esindasid Tallinna 21. keskkool, Tallinna Kristiine gümnaasium, Tallinna Pae gümnaasium kolme ja Viimsi riigigümnaasium kahe võistkonnaga. Viktoriini viis läbi TLÜ ühsikonnateaduste instituudi Eesti demograafia keskuse teadur Tiina Tambaum.
Võistkondadel tuli viktoriinis ära arvata erinevaid nähtuseid, fakte, inimesi, muusikapalu jms ning seda nii tänapäeva kui ka mineviku kohta. Selgus, et erinevad põlvkonnad teadsid üksteise kohta üsna palju, kuigi osa vanema põlvkonna esindajatest arvas, et enne viktoriini oleks lapselapsed pidanud kodus neile koolituse tegema, mis on tänapäeval popp ja noortepärane.
TLÜ ühiskonnateaduste instituudi Eesti demograafika keskuse teaduri Tiina Tambaumi sõnul polnud mälumäng "Tunnen ja ei tea" sugugi võistluslik. Eesmärgiks oli vaimu teravdada ja loominguliselt meelt lahutada ehk naerda nii enda kui teiste üle ning avastada, et endast 50 aastat vanemad või nooremad on üsna samasugused kui sa ise.
Žüriisse kuulusid TLÜ teadlastest Luule Sakkeus ja Rein Veidemann ning Rauno Piibor Üliõpilasesindusest.
Viktoriini võitsid vanemast põlvkonnast Viimsi rannamehed ja nooremast põlvkonnast Tallinna Kristiine gümnaasium. Žürii jagas viktoriini käigus välja samuti vaimukuse eripreemiaid. Nii näiteks arvas üks noorema põlvkonna meeskond, et vanasti tegid kooliõpilased ja üliõpilased igal aastal septembrikuus kooliskäimise asemel küttepuid, mitte sunniviisilist kolhoositööd.