Esileht

• Kahe ülikooli loomealane koostöö

28.04.2017 15:17

Sel semestril saab teoks koostööprojekt, millist varem ei ole nähtud - BFMi kolmanda kursuse tudengite kahele lõpufilmile mängis muusika sisse ülikooli sümfooniaorkester Martin Sildose juhtimisel, originaalmuusika kirjutasid EMTA tudengitest heliloojad.

• Doktoritöö: Tarbijakultuur väljendab rahvuslikku identiteeti

28.04.2017 11:05

Täna, 28. aprillil kaitseb doktoritööd Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi doktorant Oleksandra Seliverstova, kelle töö uuris tarbijakultuuri rolli rahvusliku identiteedi tekkimises. Vaatluse all olid kaks postsovetlikku ühiskonda – Eesti ja Ukraina. Töö näitab, kuidas mõlema kogukonna esindajad väljendavad oma rahvuslikku suhtumist tarbimise läbi ning mida võime tarbijakultuuri abil rahvuse kohta teada saada.

• Ülikool tunnustab noori uurijaid

28.04.2017 11:00

Täna, 28. aprillil tunnustatakse Õpilaste teadusfestivali raames 2017. aasta parimate õpilaste teadustööde autoreid. Auhinnad annab üle teadusprorektor Katrin Niglas.

• Edu & Tegu ootab õpetajaid

28.04.2017 09:44

Head õpetajad! Olete oodatud kevadel 2017 programmi Ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe süsteemne arendamine kõigil haridustasemetel (Edu & Tegu) raames toimuvatele koolitustele.

• Priit Reiska osalusel valmis Eesti Haridusteaduste Ajakirja uus number

28.04.2017 09:00

1. mail ilmub Eesti Haridusteaduste Ajakirja (EHA) uus number, mis annab ülevaate loodusteadusliku hariduse ja haridustehnoloogia hetkeolukorrast ning pakub antud teema valguses esile kerkivatele probleemidele võimalikke lahendusi.

• Digitaalse heliloomingu Grand Prix´ pälvis Ehar Kala

28.04.2017 08:33

Koolinoortele suunatud digitaalse heliloomingu konkursi Grand Prix´ võitis tänavu Tartu Tamme kooli õpilane Ehar Kala teostega On the verge ja Samurai's last sunset. Žürii tõstis Kala puhul eriti esile, et kõige suurema konkurentsiga kategoorias (16-19, tantsumuusika) eristus ta eriliste tämbrite ja rütmikaga, samuti kaasakiskuvate muusikaliste ideedega, mille arengut oli huvitav jälgida.

Loe edasi
  • Uued doktorid, lähenevad doktoritööde kaitsmised

28.04.2017 07:00

Täna, 28. aprillil kaitseb doktoritööd Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi doktorant Oleksandra Seliverstova. Aprillis said TLÜ doktoriteks ka Laur Lilleoja ja Tõnis Saarts.

• Eve Kikasest sai auliige

26.04.2017 12:08

Eesti Koolipsühholoogide Ühing valis üldkogul oma esimeseks auliikmeks Tallinna Ülikooli koolipsühholoogia professori Eve Kikase.

Laen uudiseid...