• Üliõpilaste teadustööde konkurss

17.12.2017 20:40

Avatud on Tallinna Ülikooli üliõpilaste üleülikooliline teadustööde konkurss. Konkursi korraldamise eesmärgiks on väärtustada ja stimuleerida üliõpilaste teadustegevust ning avaldada tunnustust väljapaistvaid teadustulemusi saavutanud üliõpilastele ja nende juhendajatele.

Loe edasi
  • Teadlane teab: milline on hea kriitik? (Märt Väljataga)

15.12.2017 11:48

Kultuuritooteid ilmub tohutu palju. Kui rääkida kirjandusest, siis Eestis avaldatakse aastas umbes 70 algupärast romaani ja üle 100 luulekogu. Lisaks sama palju tõlkeid. Mitte keegi ei jõua kõike läbi lugeda. Kuidas siis lugeja selles massis orienteerub ja valikuid langetab?

• Lõppes uuskõnelejate projekt

15.12.2017 11:36

Tallinna Ülikool võttis osa COST tegevusest "Uued kõnelejad mitmekeelses Euroopas: võimalused ja väljakutsed" (2013-2017).

Loe edasi
  • Doktoritöö: ajaloo õppija peaks tunnetama ennast kui ajaloolist isikut

14.12.2017 09:38

14. detsembril kaitses Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi doktorant Milvi Martina Piir doktoritööd, mis on ajaloofilosoofia ja kasvatusteaduse piirimaile jäävate küsimustega tegelev teoreetiline uurimus. Töö käsitleb metodoloogilisi seoseid ajalootunnetuse (ajalooteadvuse) ja väärtuskasvatuse vahel.

• Kirjastuselt ilmus Slavica Revalensia 2017. aasta number

13.12.2017 14:23

Slavica Revalensia neljandas numbris ootavad lugejat kümme artiklit. Jelena Kardaši uurimus käsitleb Aleksander Puškini jutustuse „Kirstutegija” (1831) salapäraseimat detaili, „allapoole pööratud tõrvikuga” Amorit ja Aleksander Grišini artikkel vaatleb Andrei Platonovi teostamata jäänud tummfilmi süžeed mustanahalisest Punaarmee sõdurist.

• In memoriam Kalju Pihel

11.12.2017 11:04

Meie hulgast on lahkunud kauaaegne teenekas õppejõud Kalju Pihel. Kalju Pihel töötas Talinna Ülikooli eelkäijates, Eduard Vilde nimelises Tallinna Pedagoogilises Instituudis ja Tallinna Pedagoogikaülikoolis pea pool sajandit, õpetades soome keelt, eesti keele leksikoloogiat, eesti kirjakeele ajalugu ja mitmeid teisi aineid.

Loe edasi
  • Teadlane teab: mis teeb saiast saia ja õllest õlle? (Kairi Koort)

11.12.2017 08:08

Tänapäeval kasutatakse õlle ja saia tegemisel erinevaid pärmseene tüvesid. Mis on mis, selgitab TLÜ Loodus- ja terviseteaduste instituudi süsteemibioloogia külalislektor Kairi Koort