Esileht

• VALIMISNÕUNIKUD: artiklisari aitab valimistel tarka otsust teha

23.08.2017 09:21

Eelmisel nädalal käivitus Eesti Päevalehe arvamuskülgedel artiklisari "Valimisnõunikud", milles Tallinna ülikooli ühiskonnateaduste instituudi teadlased lahkavad sügiseste valimiste ja kohaliku elu muredega seotud küsimusi.

• Noor versus Vana Veenus: Sirje Runge ja tema kaasaegsed

21.08.2017 15:39

Teisipäeval, 22. augustil kell 16 avatakse Haus Galeriis Sirje Runge personaalnäitus „Vana Veenus“, millega kaasneb väljapanek Runge kaasaegsete naiskunstnike varasemast loomeperioodist, ühise nimetajaga „Noor Veenus“.

• Linnataristud peidavad endas vastuolusid

21.08.2017 15:26

10. – 11. augustil korraldas Tallinna Ülikool koostöös Saksamaal asuvate Leibnizi regionaalgeograafia instituudi ja RWTH Aacheni Ülikooliga post-sotsialistliku linnataristu teemalise artiklikogumiku autoritele Tallinnas.Tunnustatud teaduskirjastuses Routledge välja antav kogumik käsitleb erinevaid küsimusi linnataristust nii sotsialistlikus, post-sotsialistlikus regioonis kui ka sellest kaugemalgi.

Loe edasi
  • Ingliskeelsetele õppekavadele tuli rekordiliselt palju avaldusi

18.08.2017 12:04

Tänavu laekus ingliskeelsetele õppekavadele ligi kaks korda rohkem avaldusi kui mullu. Kõige rohkem soovivad Tallinna Ülikooli õppima tulla soome tudengid.

• TLÜ Looduse Akadeemia ja BFM Laste filmikool kutsuvad linnalaagrisse

18.08.2017 11:56

Augusti lõpus korraldavad BFM Laste filmikool ja TLÜ Ökoloogia keskuse Looduse akadeemia üheskoos linnalaagri lastele vanuses 8-12 eluaastat. Selline ülikooli poolt pakutav suvevaheaja veetmine ühendatuna teaduse ja kunstiga on tänavu Eesti kontekstis esmakordne.

• Tallinnas ja Helsingis toimub konverents kunstilisest moderniseerumisest

14.08.2017 11:23

15.-18. augustil toimub Tallinna Ülikoolis ja Helsingi Ülikoolis konverents "End Games and Emotions: The Sense of Ending in Modern Literature and Arts", mis keskendub küsimusele, kuidas mõjutab meie häälestatus (tajud, meeleolud, aistingud, emotsioonid) meie maailmakogemust ja meie tegutsemist erinevates tähendusstruktuurides.

• Ülikool arutles Arvamusfestivalil

09.08.2017 14:43

Selleaastasel Arvamusfestivalil lõid Tallinna Ülikooli teadlased kaasa kuues arutelus. Ärksad ja aktiivsed inimesed kogunesid Paides 11.-12. augustil, et üheskoos arutada meie kõigi jaoks olulistel teemadel.

Loe edasi
  • Avatud õppes algas avalduste vastuvõtt

07.08.2017 14:53

3. septembrini on õpihimulistel võimalik esitada avaldusi Tallinna Ülikooli avatud õppesse ja eksternõppesse.

Laen uudiseid...