Humanitaarblogi

Krista Karro esimene töökümnend Tallinna Ülikoolis

Krista Karro on Tallinna Ülikoolis nii õppinud kui töötanud. Krista alustas bakalaureuseõpingutest aastal 2005. Pärast lõpetamist 2008. aastal alustas ta tööd tollases Ajaloo Instituudis arheoloogiakogu hoidjana. Esitasime Kristale 10. tööjuubelil mõned temaatilised küsimused.

Krista Karro

Oled nii õppinud kui töötanud Tallinna Ülikoolis – kirjelda, palun, kuidas on see teekond seni kulgenud.

Magistriõpingute lõpetamise järel asusin tööle maastiku ja kultuuri keskuses, kus töötan siiani. Doktoriõpe on küll veninud, kuid samuti lõpusirgel. Viimastel aastatel olen Tallinna Ülikoolis töötanud küll ainult osalise kohaga.

Kuidas on toimunud Su koostöö ülikooli teiste üksustega?

Olen erialalt maastikuarheoloog ning seetõttu teinud maastiku ja kultuuri keskuses töötades koostööd ka teiste Tallinna Ülikooli arheoloogidega nii ajaloo, arheoloogia ja kunstiajaloo keskuses kui ka arheoloogia teaduskogus.

Milliste teemadega oled TÜHI maastiku ja kultuuri keskuse teadurina tegelenud?

Minu peamine uurimisteemaks on läbi aastate olnud Peipsi-äärsed maastikud läbi aja ja nende käsitlusvõimalused. Samal teemal olen kirjutanud kõik oma kraaditööd. Aeg-ajalt on ilmunud koostööartikleid ka muudel teemadel, kuid peamiselt on need siiski olnud seotud ikka arheoloogiaga.

Millega hetkel tegeled ning milliste tulemusteni soovid jõuda alanud 2022. aastal?

Minu kõige suuremaks eesmärgiks kohe 2022. aasta alguses on esitada oma doktoritöö ja siis saab juba edasi mõelda, milliste teemadega soovin edaspidi tegeleda.

Krista Karro tööjuubel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Katrin Koch-Maasing