Teade

Maailmakoristuspäeva aastakonverentsil esinevad TLÜ teadlased

Tallinnas toimub 24.-27. jaanuarini Maailmakoristuspäeva aastakonverents, kus räägitakse, kuidas maailmakoristuspäeva järel maailm puhtana hoida. Tallinna Ülikoolist osaleb ettekandega jätkusuutliku arengu dotsent Mihkel Kangur.

Maailmakoristuspäeva aastakonverents

Konverentsi teisel päeval annab Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi jätkusuutliku arengu dotsent Mihkel Kangur ülevaate, kuidas läbi erialasid lõimiva uuenduse ehk ELU projektide saame üliõpilastele kaasa anda oskuseid, mis aitavad maailma prügist puhtana hoida.

Ettekandes räägib Kangur lähemalt koos teaduri Liisa Puusepaga juhendatud ELU projektide TeemeÄra ja “Uued Tooted Tekkivatest Jäädetest” ehk AusELU tulemustest. Neist esimeses projektis analüüsisid tudengid kuidas "Teeme Ära!" Maailmakoristuspäev aitab kaasa ÜRO säästva arengu eesmärkide täitmisele. Projekti juhendajad olid Liisa Puusepp, Margus Vetsa, Mihkel Kangur ja Kadi Kenk (Let'sDoIt!).

AusELU projektis tegid Tallinna Ülikooli tudengid koostööd Eesti Kunstiakadeemia tudengitega. Projekti käigus kaardistasid tudengid Eesti kaitsetööstuse liidu liikmete jäätmevoogusid ning disainisid kaaristatud asutuste ja ettevõtete ülejääkidest uusi tooteid. Projekti juhendajad olid Reet Aus, Liisa Puusepp, Mihkel Kangur, Helen Sooväli-Sepping ja Margus Vetsa.

Loe lähemalt Maailmakoristuspäeva aastakonverentsist SIIN. Ülal mainitud ettekanne toimub kavas How to approach waste problems through education? all.

Vaata World Cleanup Day 2018 Tallinna Ülikoolis toimunud maailmastaabi galeriid SIIN.