Loodusblogi

Integreeritud loodusteadused - Miks? Mida? Kellele?

Integreeritud loodusteadused on alates 2015. aastast avatud uus õppekava, mis erineb senistest õppekavadest nii oma uuendusliku vormi kui ka sisu poolest. Sellel õppekaval ei pea alustav üliõpilane enne ülikooli sisseastumist teadma, milline on tema unistuste loodusteaduste kitsas eriala. Piisab sellest, kui oma tulevikutegemisi nähakse üht- või teistmoodi seotuna loodusteadustega sfääriga. Samas on õppekavale väga oodatud ka juba väga selge plaaniga üliõpilaskandidaadid ning õppekava ülesehitus ei piira nende paikapandud eesmärkide saavutamist mitte kuidagi.Miks Integreeritud loodusteadused? Tulevikus on tööturul edukamad loodusteadusliku ettevalmistusega inimesed, kellel oskused ja teadmised on mitmeid klassikalisi loodusteaduste valdkondi ühendav; kes suudavad rakendada iseseisvalt infotehnoloogia vahendeid loova kasutajana ja on ise võimelised disainima enda jaoks vajalikku; kes suudavad mõelda terviksüsteemselt ning oskavad pakkuda inimkonna ees seisvatele komplekssetele sotsiaal-majanduslikele ning ökoloogilistele probleemidele kestlikke lahendusi. Omandades laiapõhjalise integreeritud loodusteaduste bakalaureusekraadi on võimalik jätkata õpinguid kitsama temaatikaga magistriõppes. Lai baasharidus tagab, et hilisemas elus on kergem omandada mõni spetsiifiline erialane oskus ning seda siduda varasemate kogemustega. Õppekava sissejuhatava kirjeldusega saab tutvuda TLÜ bakalaureuseerialade lehel. Keda ootame õppima?
  • Sind huvitavad loodusteadused, kuid soovid mitmekülgsemat haridust kui on võimalik saada vaid ühte kitsast eriala õppides?
  • Soovid mõista looduses toimuvaid protsesse ja nähtusi nii globaalsel kui ka lokaalsel tasandil?
  • Tahad anda oma panuse keskkonnaprobleemide lahendamisse ja jätkusuutlikku arengusse?
  • Sind huvitavad nii infotehnoloogia kui ka selle rakendused loodusteadustes või keskkonnaprobleemide analüüsil ja lahendamisel?
Kui vastasid vähemalt ühele neist küsimustest jaatavalt, on Integreeritud loodusteaduste õppekava mõeldud just Sinule. Pole oluline, kas Sa juba tead, millistele konkreetsetele loodusteaduslikele erialadele Sa spetsialiseeruda soovid (bioloogia, füüsika, geoökoloogia, keemia või jätkusuutlik areng) või alles otsid endale kõige sobivamaid - see õppekava sobib mõlemal juhul. Miks tulla meile õppima?
  • Uuringud on näidanud, et tulevikus eeldavad töökohad laiapõhjalist haridust, milles on integreeritud mitmed erinevad baasteadused. Täpselt sellist haridust see õppekava Sulle pakubki!
  • Alates 2016. aastast on õppekavas ka interdistsiplinaarne projektõpe, kus mitme eriala tudengid panustavad ühiste eesmärkide või ühise probleemi lahendamisse. Tallinna Ülikool pakub häid võimalusi oma keeletaseme tõstmiseks. Igal õppekaval on võimalik lisaks tasemest tulenevale keeleõppele valida ka inglise keeles õpitavaid aineid.
  • Tegemist on Eestis ainulaadse loodusteadusliku õppekavaga, mis pakub Sulle võimaluse komplekteerida valikmoodulitest just selline loodusteaduslik bakalaureuseharidus, mis lähtub Sinu huvidest ja tulevikuplaanidest.
  • Sa ei pea kohe pärast gümnaasiumi lõpetamist teadma, millist eriala täpselt õppida tahad. Esimesel semestril läbivad kõik õppekavale astunud loodusteaduste üldained ning alles teiseks semestriks tuleb Sul endale valida üks kolmest peaerialast.
https://www.youtube.com/watch?v=TQYTP64kjTQ Päises oleva foto autor on Jaanus Terasmaa