Teadussündmus

TÖFi Tallinna Ülikooli teadusnädal 23.–27. septembrini 2019

Tallinna Ülikoolis on saanud traditsiooniks, et iga aasta peame üle-euroopalise Teadlaste Öö Festivali nädalal oma kampuses TLÜ teadusnädalat. Teadusnädal vältab Tallinna Ülikoolis 23.–27. septembrini.

-

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Sel aastal on meie programm taas väga kirev. Muu hulgas saab tutvuda meie tipptasemel laboritega, saada osa põnevatest töötubadest, osaleda nägemis- ja kuulmistaju eksperimentides, katsetada uusi pedagoogilisi võtteid ning mõtiskleda ja arutada Eesti palgalõhe teemal.
Esmakordselt tutvustab haridusteaduste instituut uut, põnevat uurimislaborit, mis avab uksed järgmisel aastal.

2880x920 töf2.jpg

 

ESMASPÄEV, 23. SEPTEMBER

Kell 10–14

Töötuba “Teadlasena põhikooli robomatemaatika tunnis koostöist õppimist uurimas”

TLÜ haridusteaduste instituut tutvustab koostöös digitehnoloogiate instituudiga teadusnädal uut tehnoloogiaga toetatud õppimise ja õpetamise uurimise laborit EDUSPACE. Viime laboris läbi robomatemaatika töötubasid, kus saab ennast panna robootikaga lõimitud klassiruumis õppimist uuriva teadlase kingadesse.

Registreerimine ja lisainfo siin.

-------

TEISIPÄEV, 24. SEPTEMBER

Kell 10–11

Teaduslaborite ringkäik

Oled sa kunagi mõelnud mida tehakse Tallinna Ülikooli tipptasemel teaduslaborites? Teadusnädalal saad oma küsimustele vastused, sest avame kõigile huvilistele oma laborite uksed. Tutvustame, mis võimalusi need pakuvad ja milliste suurte projektidega meie inimesed seal igapäevaselt tegelevad.

Kell 11–12

Töötuba "Kuidas loodus meid hoiab?"

Huvilised saavad osaleda loodus- ja terviseteaduste instituudi teaduri Liisa Puusepa praktilises töötoas, kus saab muu hulgas teada, kuidas meie igapäevased tegevused on seotud loodusega – kust pärinevad meie toit ja riided ning milliseid ressursse kasutame, mida ise esmapilgul ei märka.

Loe lähemalt  siit.

Kell 15–17

Uue tehnoloogiaga toetatud õpetamise ja õppimise labori (EDUSPACE) tutvustus

TLÜ haridusteaduste instituut tutvustab koostöös digitehnoloogiate instituudiga uut uurimislaborit.
Kohapeal saavad huvilised ülevaate uurimislabori kontseptsioonist ja sellest. milliseid seadmeid saab seal kasutada.

-------

KOLMAPÄEV, 25. SEPTEMBER

Kell 10–11

Teaduslaborite ringkäik VOL 2

Tallinna Ülikoolis on maailma tipptasemel teaduslaborid. Oled Sa kunagi mõelnud mida nendes igapäevaselt tehakse ja uuritakse? Teadusnädalal saad oma küsimustele vastused, sest avame kõigile huvilistele oma laborite uksed.

Kell 17.30–19.30

Palgalõheteemaline arutelu Foorumteatri etendusega

Kutsume kõiki huvilisi Teadlaste Foorumisse, kus Foorumteater mängib läbi olukordi, mis näitlikustavad palgalõhe kombitsaid igapäevaelus. Palgalõhe tekkimise ja mõjude tagamaid aitavad hiljem vestlusringis avada Tallinna Ülikooli sotsiaalteadlased Marge Unt, Triin Lauri ja Triin Roosalu.

Foorumteater on osalusteater, kus näitlejad esinevad vabas, lustakas ja mängulises vormis, et tekitada publikus vaba ja turvaline õhkkond. Foorumteatris saab inimene harjutada, kuidas tulla toime igapäevaelus tekkivate olukordadega, mis tulenevad suhetest ja suhtlemisest.

Üritus on tasuta.

NELJAPÄEV, 26. SEPTEMBER

Kell 10.30–15.15

Meeleolukas õppepäev Eesti Pedagoogika Arhiivmuuseumis (EPAM)

Teadusnädalal saab Eesti Pedagoogika Arhiivmuuseumis teha tutvust nii tsaariaegse kooliga kui ka eksperimenteerida, kuidas õnnestub tsiviilkaitse õppusel aja peale gaasimaski pähe tõmmata, pioneeriräti kaela siduda ja erinevate sõlmede tegemine.

Kell 17–18

Loeng ning eksperimendid "Kuidas tunda ära kahtlusalust ja kuulda olematuid helisid?"

Teadusnädalal on kõikidel huvilistel võimalus osa saada miniloengutest koos nägemis- ja kuulmistaju eksperimentidega, mida viivad läbi TLÜ eksperimentaalpsühholoogia teadlased Kristjan Kask ja Avo-Rein Tereping.

-------

REEDE, 27. SEPTEMBER

Kell 10–14

Projektipäev "Saladuslik saar"

TLÜ haridusinnovatsiooni keskus ootab õpilasi koos õpetajate ja/või lapsevanematega projektipäevale “Saladuslik saar”, kus katsetatakse uusi pedagoogilisi võtteid ja erinevate ainete lõimimist, et proovida järgi teadusliku mõtteviisi kasu praktiliste probleemide lahendamisel.

Kell 11–12.30

Töötuba „Teadus sotsiaalmeedias“
 

Kes ütles, et influentserid saavad tegeleda ainult reiside, toidu- või trenniteemaga? Miks ei võiks Instagramis ruulida hoopis kliima, geenid või tuumafüüsika? Mida on meil õppida Greta Thunbergilt? Seda kõike ja paljud muudki saad töötoas teada. Töötuba viib läbi teaduskommunikatsiooni lektor Arko Olesk.
 

Kõik huvilised on oodatud osalema. Sündmused on tasuta! Facebooki event.

Lisainfo ja sündmustele registreerimine:

Kertu Kula, kertu.kula@tlu.ee, +372 640 9219
Kersti Pado, kersti.pado@tlu.ee, +372 6409 145

Tutvu kogu Teadlaste Öö programmiga