Marju Kõivupuu: “Me kõik vajame Oma Lugu”
TÜHI pärimuskultuuri dotsent Marju Kõivupuu räägib tänapäeva inimese suhet pärimuse, loodus- ja kultuurimälestiste ning esivanemate elulaadiga.

Pärimuskultuuri dotsent, folklorist Marju Kõivupuu leiab, et eestlaste side looduse, kultuurimälestiste, pärandkultuuri või -traditsioonidega on küllaltki nõrk. Eestlaste seas on arvestatav hulk inimesi, kes tunnevad pärimuslike teemade vastu huvi, kuid suur osa meist siiski elab piltlikult öeldes hoopis teisel planeedil ehk suhe omakultuuriga on peaaegu et olematu.
Eriolukorras pagesid pered eraldatud maakodudesse, peredel, kel seda võimalust polnud, tundsid nii sotsiaalmeedias kui ka tutvusringkonnas huvi krundi või kinnisvara soetamise kohta maal. Linnainimesed aga jagasid fotosid koduhoovis või aknalaudadel kasvatatavatest kõikvõimalikke köögiviljadest ja maitsetaimedest. Marju Kõivupuu nendib, et õueaiamaad kadusid pärast taasiseseisvumist. ""Õueaiamaad tehti muruks ja loodusvaenulikud muruniidukid püüdsid jäljendada koduaias Inglise muru või golfiväljakut, sest see tundus olevat peen ja tõstis omaniku staatust. Nüüd on hakanud üht-teist linnainimeste elulaadis muutuma: kodus küpsetatakse leiba, kana on uus koer ja minikasvuhooned popid… Minu elus on see kõik olnud, nii umbes 30 aastat tagasi. Nüüd on pendel liikunud ühest servast teise.""