Alljärgnevalt leiate teemade kaupa:

 

  • E-õppe keskuse loodud juhendmaterjalid
  • Lingid täiendavatele materjalidele või juhenditele

Veebiseminarid: Zoom, Google Meet, Moodle BigBlueButton

 

Veebiseminari saab Zoom'i (juhend) tasuta kontoga läbi viia kuni 40 minutit. Zoom'i litsentse piiranguta kasutamiseks tuleb küsida instituudist. Siin on juhend tasulise ehk piiranguteta Zoom'i kasutamiseks. 

Videokõnede ja -seminaride tegemiseks saab ka kasutada Google Meet - selle abil saab teha reaalajas kohtumisi, viia läbi arutelusid, salvestada kohtumise jne. Google Meet on sisse ehitatud Google Classroom'i kursustele. TLÜ Google Meet on piiratud 100 osalejaga.

Harno Moodle’s on olemas vahend nimega BigBlueButton virtuaalsete kohtumiste, seminaride, loengute pidamiseks ja salvestamiseks - videojuhend ja slaidipõhine juhend.

Veebiseminari vahendite võrdlus (Moodle BigBlueButton, Google Meet, Zoom)

Vahendid õppijate aktiviseerimiseks loengus/veebiseminaril: alajaotus “Õppijate aktiveerimine / Active Learning”


 
 

Videosalvestuprogramm Panopto

 

Videomaterjalide salvestamiseks pakume järgnevaid võimalusi:

TLÜ õppejõududel võimalus kasutada täisvarustatud salvestusstuudiot ruumis T-323. Tutvu stuudio kasutamise võimaluste (sh kuidas aega broneerida) ja reeglitega siin: https://t323.weebly.com/

TLÜ-s kasutuses videosalvestustarkvara Panopto. Panopto võimaldab salvestada loenguid vm videomaterjale, teha loengutest otseülekandeid, hoida oma videosid Panopto serveris ja jagada neid Moodle'sse, eDidaktikumi või Google Classroomi. Panoptosse saab sisse logida siin: https://tlu.cloud.panopto.eu/ (kui on probleeme sisselogimisega, pöörduge palun eope@tlu.ee). Juhendid:


 

 

Plagiaadituvastusprogramm

Õppijate aktiveerimine

 

Digitaalsed õppematerjalid