Kelle poole pöörduda küsimuste ja muredega?
Ülikoolis toetavad hea tava rakendamist mitmed erineva kompetentsi ja vastutusalaga spetsialistid - kui vajad nõu või tuge, siis saad kindlasti abi.
- Töötajate psühholoog-nõustaja, kelle toel saab otsida lahendusi toimetulekuks tööstressi ja keerukaks kujunenud inimeste vaheliste suhete korral.
- Üliõpilaste karjääri- ja nõustamiskeskuse spetsialistid, kes toetavad üliõpilasi olukordades, kus õpiraskused või keerukaks kujunenud suhted seavad takistusi edukaks õpingute läbimiseks.
- TLÜ eetikakomitee esimees, kellele esitatakse taotlused läbiviidavate teadusuuringute andmekaitsealaste ja eetiliste aspektide hindamiseks, aga samuti formaalsed kaebused hea teadustava eiramise põhjendatud kahtluse korral.
- Teaduseetika nõustajad, kelle esmaseks rolliks on anda teadlastele nõu ja tuge, kuidas leida vastuseid ja lahendusi uurimisprojektide raames (sh rahastuse taotlemisel) tõstatuvatele keerukamatele eetikat puudutavatele küsimustele.
- Hea akadeemilise tava rakendamise tugisüsteem ülikoolis,
- Võrdse kohtlemise volinik.
Pane tähele! Kui on tekkinud kahtlus, et head akadeemilist tava on rikutud või on vaja nõu tekkinud ebasoovitava olukorra lahendamiseks, tuleb võimalusel esmaselt tegutseda vastavalt ülikooli üldisele töökorraldusele st pöörduda oma otsese juhi või juhtumiga seotud üksuse juhi poole. Pöörduda võib ka valdkonna spetsialistide poole (nt töösuhete alaste küsimuste korral personaliosakonna spetsialisti poole). Üliõpilase jaoks on esmasteks kontaktisikuteks õppenõustaja, õppekava kuraator, akadeemilise üksuse õppejuht ja direktor.