TLÜ blogi

Kristiina Oppi: „Klaasi olemust kombin ma tõenäoliselt kogu elu.”

Tallinna Ülikooli turundus- ja kommunikatsiooniosakonda kuuluval Kristiina Oppil, muuseumi kuraator-koguhoidjal, on varrukast võtta veel üks kaunis trump – nimelt on ta lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti eriala ja on sellega tegelenud 10 aastat.

Muusikanõukogu auhinnad

„Klaas on lihtsalt kihvt materjal, mille olemust ma kombin tõenäoliselt kogu elu, sest selles materjalis on niipalju vastandlikkust. Tugev ja ühtlasi õrn, külm ja teisalt väga kuum. Ja kuumas olekus muutub vedelaks nagu mesi. Klaas vajab alati äärmist tähelepanu, kannatlikkust ja kaks sammu ette mõtlemist. Ühesõnaga põnev!” jagab Kristiina oma vaimustust.

Kristiina Oppi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kristiina looming on jõudnud isegi tuntud kultuuritegelaste kodudesse, sest Eesti Muusikanõukogu tunnustab rahvusvahelisel muusikapäeval muusikamaastiku parimaid just tema käe all valminud loominguga. „Tänavuste preemiameenete kavandid kinnitasime juba kaks aastat tagasi järgnevaks 3–4 aastaks. Teosed on valminud puhumistehnikas, kus käsitsi tõmmatud klaasist niidid lisatakse skulptuurile juurde tööprotsessi käigus. Jäigad klaasniidid hakkavad kuumas keskkonnas painduma, võtavad eriilmelise kuju ja loovad erinevaid struktuure,” selgitab Kristiina.

„Olen alati püüdnud osaleda mõnel näitusel ja järgmine on tulemas 2022. aasta kevadel Hop galeriis Tallinnas. Tol näitusel osaleb lisaks minule veel kaks mu toonast kursusekaaslast, kellega meil on ka ühine ettevõtmine MSK Glass.” Kristiina kunsti leiab Tallinn Design House'ist, ARS Kunstilinnakust ja galeriist Okapi Tallinna vanalinnas. Ka eritellimuste sooviga võib ta poole pöörduda, need on meie Kristiina jaoks kõige huvitavamad väljakutsed. „Olen teinud varem ka klaasikursuseid, kus osad Tallinna Ülikooli kolleegid on saanud samuti minu juhendamisel kätt harjutada.”

Klaasikunst

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eesti klaasikunst on Kristiina meelest päris heas seisus, konkurentsivõimeline ja tulevikku suunatud. Kui ühendada vanad käsitööoskused hea kontseptsiooniga, siis on tema sõnul võimalik luua midagi unikaalset.