Filmi- ja meediablogi

Miks õppida nüüdismeedia magistriõppes?

BFM pakub jätkuvalt tasuta eestikeelset nüüdismeedia magistriõpet. Sisseastumisperiood kestab kuni 30. juunini.

nüüdismeedia eriala lõpetajad

Kristi Ainen, nüüdismeedia magistriõppe lõpetaja 2022: 

"Kui teil on üldine huvi nüüdisaegse meedia- ja kommunikatsiooni valdkonna vastu ja soov edasi areneda siis kindlasti tasub tulla õppima TLÜ/BFMi nüüdismeedia magistriõppesse. Siit saab head praktilised ja akadeemilised teadmised selle areneva valdkonna kohta ja loomulikult ka väga head kontaktid selles valdkonnas juba tegutsevate inimestega."


Raul Lobanov, nüüdismeedia magistriõppe lõpetaja 2022: 

"Minu jaoks kes ma olen ikkagi pea 15 aastat meedias töötanud, andis magistriõpe süsteemse arusaamise sellest kuidas meedia toimib: meedia uurimise meetoditest, meedia majandusest ja meedia juhtimisest ja selle erinevatest teooriatest. Minu varasem taust oli ennekõike sotsioloogiline, töötasin põhiliselt veebimeediaga. Magistriõpe lisas valdkonnast palju avarama vaate, seda paljus ka tänu kaasüliõpilastele kelle profiilid on väga erinevad: kogemused televisioonist, suhtekorraldusest, trükimeediast jt valdkondadest annavad väga palju juurde."


Kadri-Ann Salumäe, nüüdismeedia magistriõppe lõpetaja 2022:

"Kui Sulle pakub huvi meediavaldkond siis nüüdismeedia õppekavas saab sellest väga hea tervikliku pildi. Ja kui on olemas mingi kindlam valdkond mis huvi pakub, siis kindlasti leidub siin ka õppejõude kes oskavad suunata ja aidata."


Sten-Erik Unt, nüüdismeedia magistriõppe lõpetaja 2022:

"Õppida tuleb niipalju kui võimalik. Nüüdismeediat on mõtet õppida kasvõi sellepärast, et siit saab palju kasulikke tutvusi, aga ka sellepärast et siit saab väga palju kasulikke teadmisi."

 


Natalja Matvejeva, nüüdismeedia magistriõppe lõpetaja 2022: 

"See on väga huvitav õppekava ja kui soovite meedia valdkonnas edasi töötada - siit saab palju praktilisi ja teoreetilisi teadmisi. Kindlasti tasub proovida!"


Varvara Siimon, nüüdismeedia magistriõppe lõpetaja 2021:

"BFM-i nüüdismeedia eriala sovib minu meelest hästi eelkõige neile, kes on huvitatud kaasaegsetest teoreetilistest teadmistest tänapäevasest meedia ökosüsteemist - neid pakuvad Eesti ja välismaa tunnustatud spetsialistid, kes on ka oma valdkonna entusiastid. Mis vahe on tänapäeval meedial ja meediumil ja kas neil on midagi ühist? Kuidas ja milline meedia tänapäeval toimib ja miks? Millised ärimudelid on meedias võimalikud ja kuidas meediat juhtida? Milline on kaasaegne meediakultuur ja selle mõju ühiskonnale? Eriala lõpetajal on kindlasti selle kohta väga palju öelda! Nüüdismeedia eriala pakub erakordset võimalust tõsise uurimistöö kirjutamist õppida ka neile, kellel oli ainult praktiline lõpueksam bakalaureuse tasemel, mis oli minu isiklik parim kogemus ja suurim saavutus õpingute ajal."


*Fotod: Piret Räni

Nüüdismeedia õppekava fookuses on meediamajandus ja kultuuriandmete tõlgendamine koos kõigi nendest tulenevate ühiskondlike aspektidega: digikultuur nii lokaalsest kui globaalsest perspektiivist vaadelduna, andmestumise väljakutsed tänasele ühiskonnale, tähelepanumajandus, sotsiaalmeediaplatvormide toimimisloogika, meediaregulatsiooni väljakutsed, tele- ja filmikultuur. 

Eraldi tähelepanu all on kultuuriandmete tõlgendamise meetodid: sh ka suurandmete analüüs (koostöös meie CUDANi keskusega, https://cudan.tlu.ee/) ja ka päris rohujuuretasandi etnograafilised lähenemised, mis on tarvilikud tänapäevaste kultuuriliste praktikate mõtestamiseks. 

Nüüdismeedia eriala õppeinfo