Avalik loeng

"Treeni teadlikult" loeng: „Südame ja spordi vastastikune mõju“

19.11 õhtul kl 18 räägib kardioloog ja spordiarst dr Meelis Vainu Südame ja spordi vastastikusest mõjust. Saab vastused kuidas füüsiline koormus ja treening mõjuvad südamele, milline on erinevate spordialade mõju südamele, kas sportlik tegevus võib olla ohtlik tervisele, elule ning mis võib juhtuda suure koormusega treeningute ja võistluste ajal.

Loodus- ja terviseteaduste instituut

19.11.2019 kell 18.00 - 20.00

TREENI TEADLIKULT sügis 2019

 

Tule ja registreeri end TREENI TEADLIKULT sügis 2019 loengutesse. Loengud toimuvad teisipäeviti algusega kell 18.00, Tallinna Ülikooli Räägu õppehoones (Räägu 49, Tallinn). Ühe loengu kestus ca 1,5 h. Ühe loengu osavõtutasu on 6 €. Tasumine kohapeal ja sularahas.

Täiendav info:
Telefon: (+372) 6391 751
E-post: katrin.soidra-zujev@tlu.ee 


Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikooli (vastutav töötleja: katrin.soidra-zujev@tlu.ee) järgmisi isikuandmeid:

TREENI TEADLIKULT sügis 2019

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Viimastel aastatel on üldsust vapustanud uudised, et täis elujõudu, igati sportlikud ja tervislikke eluviise viljelevad sportlased oma parimates aastates varisevad spordiradadel või vahetult füüsilise koormuse järgselt kokku. Kardioloog ja spordiarst dr Meelis Vainu räägib nendel teemadel 19.11 õhtul loengus huvitunud harrastussportlasele „Südame ja spordi vastastikune mõju“. 

Loengus leiab põhjalikumalt käsitlemist kuidas füüsiline koormus ja treening mõjuvad südamele ning millised muutuseid tõstavad esile südamelihases. Vastuse saab küsimusele mida kujutab endast nn sportlase süda ja kas sportlik tegevus võib olla ohtlik tervisele või elule. Dr Meelis Vainu, Põhja-Eesti regionaalhaigla funktsionaaldiagnostika osakonna kardioloog analüüsib loengus erinevate spordialade mõju südamele. Annab teadmisi mis võib sportlasega juhtuda suure koormusega treeningute või võistluste ajal? Räägitakse lahti miks sellised asjad üldsegi juhtuvad ning ennetavalt käsitletakse kuidas terviserikkeid vältida. 

Loengus osaleja saab arstilt ülevaate, et millised on diagnostilised võimalused tänapäeval südame seisundi uurimiseks ja hindamiseks? Teoreetilisi teadmisi aitab kinnistada loengus praktilised näited elust ja doktori igapäevasest tööst sportlastega. 

"Treeni teadlikult" loengud toimuvad teisipäeva õhtuti Tallinna Ülikooli Räägu 49 õppehoones. 

Kõik loengud algavad mugaval ajal pärast töö- või koolipäeva lõppu, kell 18.00 õhtul (loengu kestus ca 1,5 tundi).

Osavõtutasu on 6 € (maksmine kohapeal ning sularahas).

Igale soovitud loengule on vajalik eelnev registreerimine: www.tlu.ee/treeniteadlikult

Loengusari TREENI TEADLIKULT sügis 2019 on peale seda veel 3 loengut:  

  • 26.11 Haigused, taastumine ja sportimine - spordiarst Agnes Mägi
  • 03.12 Lihastreeningu enamlevinud vead ja õige viis - treener ja toitumisterapeut Egle Eller-Nabi
  • 10.12 Treeningu mõju kesknärvisüsteemile ja ajule - TLÜ professor Kristjan Port

*Igale soovitud loengule on vajalik eelnev registreerimine:  www.tlu.ee/treeniteadlikult


Loengusarja korraldavad Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituut ja Tallinn Liigub.

Inimesi aitab teavitada Delfi.
logoTallinn Liigub logo

Aasta%20Tervisetegu_2019.jpeg