Teade

Tallinna Ülikooli Päeval selgusid sajandi vilistlased ja tunnustuse pälvisid möödunud aasta parimad

Meie ülikool tähistab tänavu väga erilist tähtpäeva - 100 aastat tagasi algas Tallinnas järjepidev õpetajate koolitamine, mis andis aluse nii haridusinnovatsioonile kui ka targa eluviisi eestvedamisele. Sellel põhjusel tähistasime Tallinna Ülikooli Päeva väga suurelt ja jagasime 18. märtsil palju tunnustusi.

aktus

Rektor professor Tiit Land kuulutas eilsel aktusel 60 000 ülikooli vilistlase seast välja nende nimed, kes on Eesti ühiskonda, haridusse ja kultuuri meie arvates väga oluliselt panustanud. Neid inimesi tunnustas ülikool sajandi vilistlase tiitliga ning nad said ülikoolilt aukirja ja ülikooli rinnamärgi. Nimekirjaga saab tutvuda siin.

Tallinna Ülikooli Päeval jagas rektor samuti ülikooli teenemärke ülikooli töötajatele, kes on pikaajalise suurepärase tööga silma paistnud. Nimekiri tunnustuse saajatest siin.

Lisaks tunnustas rektor Aasia uuringute ja kultuuriteooria professorit Rein Rauda, kes on tänavune riigi teaduspreemia laureaat. Teaduspreemia laureaat on samuti rahvastikuteaduse professor Allan Puur, kuid teda tänas rektor juba Eesti Vabariigi aastapäeva aktusel.

Tallinna Ülikooli Päeval autasustas rektor ülikooli tänukirjaga inimesi, kes oma pikaaegse tööga on panustanud TLÜ arengusse või osutanud muid ülikoolile olulisi teeneid. Tänukirja saajad leiab siit.

Selgusid ka silmapaistvaima publikatsiooni, õpiku ja loomingulise projekti konkursi võitjad ning Tallinna Ülikooli kirjanduspreemia laureaadid

Avatud akadeemia tunnustas aga elukestva õppe valdkonna edukamaid töötajaid, meeskondi ja üksusi. Lisaks said premeeritud parimad ELU projektid ja nende juhendajad.

Aktuse fotosid näeb siit ja see on videopildis järelvaadatav:

Pidulik päev jätkus õhtul Kultuurikatlas kontsertaktusega, mis ühendas endas 14-aastase nimega Tallinna Ülikooli ning sajandipikkuse õpetajahariduse tava. Õhtu lavastas Veiko Tubin, laval sai näha ülikooli liikmeid ja vilistlasi nii kõnelejate kui ka muusikutena, nii vahetult kui ka videoekraanil. Esmakordselt kõlas Tallinna Ülikooli sümfooniaorkestri ja kooride esituses Rasmus Puuri loodud kantaat „Vabaduse tuul, tarkuse tuul“, mille sõnade autor on meie kommunikatsioonijuht Sulev Oll. Kontsertetendus on järelvaadatav siin:

Palju õnne kõigile!